مقالات

نحوه تبدیل چادر به مانتو عبایی (4 راهکار آسان و سریع )

تبدیل چادر به مانتو عبایی

چادر عبایی یکی از پرطرفدار ترین چادر ها محسوب می شود و دو نوع ایرانی و عربی دارد. تبدیل چادر به مانتو عبایی بسیار ساده می باشد، کافی است قسمت سر انداز را ببرید و به جایش یقه بدوزید. می توانید یقه گرد، سه سانت، یقه مردانه و یا هر مدل دیگری که دوست دارید. البته که خرید مانتو عبایی می تواند شما را سریع تر صاحب این لباس محبوب کند.

برای تبدیل چادر به مانتو عبایی می توانید با الگو زیر پیش بروید.

تبدیل چادر به مانتو عبایی

در تبدیل چادر به مانتو عبایی خلاقیت به خرج بدید

می توانید خلاقیت به خرج بدهید و مانتو عبایی خود را با رعایت موارد زیر امروزی تر درست کنید.

  • اضافه کردن نوار 
  • دوختن دکمه
  • برای مانتو آستین بدوزید
  • استفاده از تور
  • اضافه کردن نوار

با اضافه کردن نوار های رنگی ساده یک مانتو جلو باز یا بسته زنانه مدرن برای خود درست کنید. برای انتخاب رنگ نوار دست شما باز است و می توانید هر نواری که می خواهید به کار ببرید اما برای زیبایی بیشتر از مشکی و سفید را استفاده کنید تا مانتو شیک تری داشته باشید.

دوختن نوار برای تبدیل چادر به مانتو عبایی

  • دوختن دکمه

بعد از تبدیل چادر به مانتو عبایی می توانید با دوختن دکمه در بخش جلویی مانتو و گذاشتن آستین کشی تا قسمت مچ دست یک مانتو جلو بسته و کاملاً حجاب زیبا درست کنید.

  • برای مانتو آستین بدوزید

با دوخت آستین در جلوی مانتو این که این پوشش روزی چادر بوده است از ذهن دیگران پاک شود و یک پوشش زیبا و جذاب داشته باشید. حتی می‌ توانید جیب ندوزید و جای آنها جواهر به کار ببرید تا یک مانتو فوق‌العاده زیبا طراحی کنید.

تبدیل چادر به مانتو عبایی با دوخت آستین

  • استفاده از تور برای دوخت مانتو عبایی از چادر

بعد از انجام مراحل اصلی تبدیل چادر به مانتو عبایی می ‌توانید قسمت پایینی آن را ببرید و به جایش تور بدوزید. همچنین برای آستین ها هم می ‌شود این کار را تکرار کنید. اگر هم دوست ندارید مانتو شما خیلی مجلسی شود و قصد استفاده روزانه دارید از تور زیاد شلوغ استفاده نکنید و آن را روی پارچه بدوزید.

استفاده از تور برای تبدیل چادر به مانتو عبایی

انواع چادر عبایی

چادر ایرانی و عربی برش های شبیه به همی دارند اما دوخت چادر عبایی عربی به دو دسته تقسیم می شوند.

  1.     آستین دار: این مدل بیشتر در دور آستین تزیین شده و با گیپور پر شده است.
  2.     بدون آستین: مدل صرفا اسم بدون آستین دارد، بدون هیچ طراحی و تزئینی می باشد وتنها دو شکاف برای خروج دست ها قرار دارد.

نتیجه گیری

برای تبدیل چادر به مانتو عبایی کافی است قسمت سر انداز را ببرید و به جایش یقه بدوزید. همچنین می توانید با خلاقیت هایی مثل: اضافه کردن نوار، دوختن دکمه، اضافه کردن توری و… یک مانتو شیک، جذاب و مدرن داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید