مقالات

همه چیز در مورد انتخاب شومیز برای افراد چاق

شومیز برای افراد چاق

اگر دارای اضافه وزن هستید، باید در انتخاب لباس دقت بیشتری به خرج دهید تا علاوه بر زیبایی، استایل جذابی داشته باشید و قسمت های چاق را در فرم بدنی خود بپوشانید. به عنوان مثال، باید از انتخاب لباس هایی که توجه را به قسمتی از بدنتان جلب می کند یا در قسمت شکم تنگ است بپرهیزید. شومیز زنانه یکی از بهترین و شیک ترین انتخاب هایی است که می توانید داشته باشید. مواردی که در خرید شومیز برای افراد چاق اهمیت زیادی دارد شامل موارد زیر است:

1) شناخت فرم بدن
2) توجه به جنس پارچه
3) انتخاب رنگ مناسب
4) دقت در انتخاب الگو
5) استفاده از طرح مناسب

شناخت فرم بدن

شناخت فرم بدن هنگام خرید شومیز برای افراد چاق

هنگامی که قصد خرید لباس دارید، اولین موضوعی که هنگام انتخاب باید به آن توجه کنید، شناخت فرم بدنی خودتان است. برای هر body یک نوع از لباس و سبک انتخاب می شود. شما باید در ابتدا مدل بدن خود را بشناسید و بعد با توجه به آن  اقدام به خرید کنید. انواع فرم ها به صورت زیر هستند:

  • اندام بیضی شکل: در این تیپ بدنی سینه ها و پهلوها پهن تر از بقیه قسمت ها هستند و انحنای پهلو زیاد مشخص نیست. همچنین باسن در این فرم کوچک است. انتخاب مناسب برای این افراد، لباس های راه راه یا کمر دار می باشد.
  • بدن های مستطیل شکل: در این فرم بدن، همه ی قسمت ها تقریبا در یک راستا قرار دارند و انحنای پهلو بسیار کم است. بهترین انتخاب برای این افراد لباس های دارای کمربند یا کش کمر هستند که انحنای پهلو را بیشتر به رخ می کشند. همچنین شلوار راسته یک گزینه ایده آل برای این دسته می باشد.
  • اندام مثلثی: افرادی که دارای بالاتنه ظریف تری نسبت به پهلو و پاهای خود هستند در این دسته قرار می گیرند. لباس مناسب این تیپ، مدل های است که توجه افراد را به بالاتنه جلب می کند.
  • فرم ساعت شنی: زیبا ترین فرم بدنی، مدل ساعت شنی است. این افراد دارای انحنای پهلو زیادی هستند و باسنی بزرگ کمی بزرگ تر از دور سینه دارند. اگر در این دسته قرار دارید، می توانید با توجه به سلیقه خود از همه انواع لباس به دلخواه خود استفاده کنید. ولی پیشنهاد می شود روی نشان دادن انحنای پهلو خود تمرکز بیشتری داشته باشید.
  • مدل مثلث معکوس: افرادی که بالاتنه پهن تری نسبت به قسمت پایینی دارند، در این دسته قرار می گیرند. بهترین لباس برای این فرم بدنی لباس هایی با خط های عمودی یا دارای یقه هفتی شکل می باشد. اگر مدل بدنی شما مثلث معکوس است، باید از پوشیدن لباس هایی که بر کمر تمرکز دارند خودداری کنید.

توجه به جنس پارچه شومیز برای افراد چاق

خانم های درشت اندام باید در انتخاب جنس پارچه دقت زیادی به خرج دهند. پارچه های خیلی نازک با چسبیدن به بدن باعث بیشتر دیده شدن عیوب بدن می گردد. همچنین پارچه های آهاردار و ضخیم، با جنس خشکی که دارند می توانند باعث حجیم تر دیده شدن این افراد شوند. اگر اندام درشتی دارید، بهتر است از پارچه هایی استفاده کنید که در حین ظرافت، دارای ضخامت متوسطی هستند و ریزش خوبی روی بدن دارند.

استفاده از پارچه های براق برای این افراد مناسب نیست زیرا انعکاس نور می تواند آنها را چاق تر نشان دهد. پارچه های حریر، گیپور و کرپ ظریف یک گزینه عالی برای افراد چاق است زیرا اندام را کشیده تر و لاغرتر جلوه می دهد.

شومیز پزنیا برای افراد چاق

برای خرید شومیز حریر پرنیا کلیک کنید.

شومیز زنانه برای افراد چاق

برای خرید شومیز حلزونی یقه کرواتی کرپ پرادا کلیک کنید.

انتخاب رنگ مناسب

اگر دارای اضافه وزن هستید و دوست دارید زیبا و خوش استایل به نظر برسید، بهتر است در انتخاب رنگ شومیز برای افراد چاق دقت بیشتری به خرج دهید. استفاده از رنگ های سرد مخصوصا طیف های تیره، بهترین گزینه برای شما است. همچنین توصیه می شود از پارچه های طلایی و نقره ای یا جنس های براق استفاده نکنید زیرا این نوع، بدن شما را حجیم تر نشان می دهد. سعی کنید رنگ شومیز و شلوار خود را نزدیک به هم انتخاب کنید تا کشیده تر به نظر برسید.

انتخاب شومیز برای افراد چاق

برای خرید شومیز یقه مردانه کرپ اکسسوری کلیک کنید.

خرید شومیز برای افراد چاق

برای خرید شومیز سبز زنانه دلا کلیک کنید.

شومیز یقه کراواتی برای افراد چاق

برای خرید شومیز یقه کراواتی زنانه دلاسا کلیک کنید.

شومیز برای افراد چاق

برای خرید شومیز ساتن مدل آسو کلیک کنید.

دقت در انتخاب الگو

یکی از مهم ترین فاکتورها در انتخاب مدل شومیز برای زنان چاق، توجه به سایز و قواره ی پیراهن است. لباس هرچقدر هم که زیبا باشد، اگر برای شما خیلی گشاد یا خیلی تنگ باشد، باعث درشت تر دیده شدن هیکل شما می شود. پس هنگام خرید دقت کنید سایز مناسب خود را انتخاب کنید. همچنین خرید شومیز با آستین سه ربع برای شما گزینه مناسبی نیست.

یک انتخاب ایده آل شومیز برای افراد چاق، شومیزهایی با یقه هفت و دارای قدی بلند است. این نوع، استایل کشیده تری به فرد می دهد و باعث ریزش بیشتر لباس روی بدن می شود. شومیز لایه ای که قسمت هایی از آن روی هم می افتد، یک انتخاب جذاب و عالی برای افراد چاق است.

شومیز پونه برای افراد چاق

برای خرید تونیک پونه کلیک کنید.

استفاده از طرح مناسب در خرید شومیز برای افراد چاق

اگر برای شخصی درشت اندام می خواهید هدیه بخرید، به هیچ وجه طرح های شلوغ و درشت را انتخاب نکنید. الگوهای خلوت یا ریزنقشی که  برگ های ریز یا راه های عمودی دارند، بهترین گزینه برای شما است. علاوه بر این مدل ها، می توانید شومیزهای ساده با آستین یا یقه ای نقش دار و زیبا را انتخاب کنید.

جمع بندی شومیز مناسب افراد چاق

هنگام خرید شومیز برای افراد چاق، باید به فاکتورهایی مثل شناخت فرم بدن، توجه به جنس پارچه، انتخاب رنگ مناسب، دقت در انتخاب الگو و استفاده از طرح مناسب توجه کنید. مدل هایی که دارای رنگ های سرد و تیره هستند یا شومیزهایی با طرح های ریز یا خلوت، یک انتخاب ایده آل برای افراد درشت اندام محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید