مقالات

جامع ترین راهنمای انتخاب لباس مناسب اندام ساعت شنی

لباس مناسب اندام ساعت شنی

اگر دارای شانه و باسن پهن تری نسبت به قسمت کمر هستید و انحنای کمر دارید، می توانید خوشحال باشید زیرا اندام ساعت شنی جذاب ترین فرم بدنی در بانوان محسوب می شود. شما باید نهایت استفاده را از قوس کمر به هنگام خرید پوشاک ببرید. لباس مناسب اندام ساعت شنی شامل مدل هایی مانند کت و شلوار زنانه است که قسمت کمر را به خوبی نشان می دهند. بقیه قسمت ها را نیز بسته به سلیقه خود انتخاب کنید.

در این مقاله می خوانید: نمایش

الگوی لباس مناسب اندام ساعت شنی برای مناسبات رسمی

در این اندام می توانید اکثر مدل های لباس را بسته به سلیقه خود بخرید؛ ولی بهتر است پوشش هایی را انتخاب کنید که در قسمت کمر تنگ تر بوده و در باسن آزاد و راحت تر هستند. برخی از سبک های معروف برای فرم بدنی شما در اینجا آمده است:

 1. مدل aline
 2.  مدل Ball Gown
 3.  مدل Fit and Flare
 4.  مدل ماهی
 5. مدل اندامی
 6. مدل Shirt Dress
 7.  مدل دامن دراپه (Wrap)

مدل Aline، زیبا و خاص

مدل Aline، زیبا و خاص

اگر سینه هایی بزرگ دارید، یکی از بهترین انتخاب های شما پیراهن Aline می باشد که در قسمت کمر اندازه متناسبی داشته و پس از آن آزاد شده و روی تن می ریزد. این مدل مانند حرف A بوده و در امتداد خطی راست است.

 مدل Ball Gown، بهترین لباس شب

 مدل Ball Gown، بهترین لباس شب مناسب برای اندام ساعت شنی

در صورتی که کمی اضافه وزن دارید، می توانید با انتخاب مدل Ball Gown خود را لاغر تر نشان دهید. این الگو تا حد زیادی شبیه به Aline می باشد؛ تفاوت آن این است که در قسمت پایین حجم بیشتری دارد و به خاطر همین پف در دامن، کمر را باریک تر نشان داده و آن را بیش از پیش به رخ می کشد.

 مدل Fit and Flare، گزینه ای منطقی

لباس مناسب برای اندام ساعت شنی

در این الگو، بالاتنه و دامن حالت آزادتری دارد و پیراهن تنها در قسمت کمر تنگ می باشد. وجود دامن پف دار باعث زیباتر شدن این مدل می شود. اگر می خواهید در حین زیبایی، لباسی راحت با قدی عروسکی و کوتاه برای مهمانی انتخاب کنید، خرید این مدل، یک انتخاب ایده آل برای شما است.

 مدل ماهی، همیشه جذاب

مدل ماهی، لباس مناسب برای اندام ساعت شنی

زیباترین لباس مناسب اندام ساعت شنی، مدل ماهی است که در آن، پیراهن تا قسمت زانو متناسب بوده و از آن به  بعد آزاد و کلوش می شود. با استفاده از این الگو، می توانید اندام خود را در مهمانی به رخ کشیده و زیباتر از همیشه بدرخشید.

مدل اندامی، انتخابی جسورانه

لباس مناسب اندام ساعت شنی

یک انتخاب ایده آل برای مهمانی های مهم و رسمی، مدل اندامی است. این الگو در تمامی قسمت های بدن اندازه مناسبی داشته و آزادی خاصی ندارد. این لباس به دلیل نشستن بر اندام شما می تواند زیبایی و فرم بدنی شما را بیشتر نشان دهد.

مدل Shirt Dress، راحت و زیبا

لباس مناسب اندام ساعت شنی

مدل Shirt Dress الگویی مشابه پیراهن مردانه دارد و به طور کلی آزاد است. معمولا با پارچه های حالت پذیر و لخت دوخته شده و جنس خشکی ندارد. همچنین استفاده از کمربند یک عنصر کلیدی در زیبایی این سبک محسوب می شود.

 مدل دامن دراپه (Wrap)، گزینه ای نوستالژی

این الگو به دلیل آزادی بسیاری که دارد، جزء لباس های راحت محسوب می شود. مدل دراپه شامل پارچه هایی است که با نظم و درعین حال آزادی خاصی بر روی هم می افتد. دقت کنید هنگام خرید این الگو، لباسی را انتخاب کنید که در قسمت کمر تنگ تر باشد تا زیبایی آن را بیشتر نشان دهد.

‌ایده های لباس اسپرت برای اندام ساعت شنی

علاوه بر پیراهن و لباس های رسمی، در اینجا ایده هایی برای لباس اسپرت با اندام ساعت شنی آمده است:

 1. بافت جذب
 2. شلوار فاق بلند
 3. اورال

بافت جذب

بافت، لباس مناسب اندام ساعت شنی

در صورتی که اضافه وزن ندارید، می توانید با پوشیدن یک بافت جذب، خود را زیباتر از همیشه جلوه دهید. البته سعی کنید سایز مناسب خود را انتخاب کرده و از پوشیدن لباس هایی که برای شما کوچک هستند خودداری کنید.

شلوار فاق بلند، لباس مناسب برای اندام ساعت شنی

شلوار فاق بلند، لباس مناسب برای اندام ساعت شنی

یک انتخاب جذاب برای داشتن تیپ اسپرت برای شما، پوشیدن یک شلوار فاق بلند و گذاشتن بلوز در آن است که باعث لاغر نشان دادن شما می شود و جذابیتتان را دو برابر می کند.

اورال

لباس مناسب اندام ساعت شنی

اگر به دنبال لباسی زیبا و خاص هستید که علاوه بر زیبا نشان دادن اندامتان، شما را کشیده تر نشان دهد، سرهمی یک انتخاب ایده آل برای شما محسوب می شود. استفاده از کمربند در اورال می تواند جذابیت شما را تشدید کند.

4 نکته مهم در انتخاب لباس مناسب اندام ساعت شنی

4 نکته مهم در انتخاب لباس مناسب اندام ساعت شنی

در صورتی که می خواهید اندام خود را باریک نشان داده و پیراهنی بخرید که به خوبی روی تن شما بنشیند. هنگام انتخاب موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 1. لباس های پر چین: از خرید مدل هایی با چین های زیاد در قسمت بالاتنه خودداری کنید. این سبک ها می تواند سینه های شما را بزرگ جلوه داده و انحنای کمرتان را محو کند.
 2. کمربند باریک: استفاده از کمربند پهن می تواند شما را چاق نشان دهد. با انتخاب یک مدل باریک، می توانید خود را ظریف تر و زیباتر نشان دهید.
 3. یقه های کشیده: در صورتی که نمی خواهید چهارشانه به نظر برسید، باید لباس هایی با یقه های گرد و یا قایقی را فراموش کنید. این الگوها می تواند باعث شود سینه هایتان درشت تر به نظر برسند.
 4. خطوط عمودی: اگر سینه هایی بزرگ دارید یا می خواهید خود را لاغرتر نشان دهید، استفاده از لباس هایی با خطوط عمودی می تواند به شما در رسیدن به این هدف کمک کند.

ست های پیشنهادی لباس برای افراد ساعت شنی

در اینجا برخی از ست های پیشنهادی لباس مناسب اندام ساعت شنی آمده است که می توانید برای انتخاب از آنها استفاده کنید:

راهنمای انتخاب لباس مناسب اندام ساعت شنی

انتخاب لباس عروس مناسب برای اندام ساعت شنی 

با توجه به اینکه اندام ساعت شنی، اندامی بسیار جذاب و زیباست، انتخاب لباس عروس برای آن کار دشواری نخواهد بود. لباس عروس هایی مانند لباس مدل ماهی که در قسمت زیر سینه و کمر، چسبان و تنگ هستند می توانند انتخاب مناسبی برای اندام ساعت شنی باشد. از دیگر لباس عروس هایی که برای این نوع اندام مناسب است می توان به مدل های یونانی، ساده، لوکس و لباس های با دامن پلیسه اشاره کرد. 

مانتو مناسب برای اندام ساعت شنی کدام است؟ 

افرادی که اندام ساعت شنی دارند در انتخاب مانتو آزاد هستند، اما بهتر است به سراغ مانتو های گشاد و چین دار نروند. این گونه افراد می توانند مانتوهای کتی یا مانتوهایی که کمربند دارند را انتخاب کنند. مانتو هایی که پارچه ساده ای دارند یا دارای آستین های بلند بوده و تک رنگ هستند، انتخاب مناسبی برای اندام ساعت شنی می باشند. 

سخن پایانی لباس مناسب فرم بدن ساعت شنی

لباس مناسب اندام ساعت شنی، شامل تمامی مدل هایی است که در قسمت کمر  تنگ بوده و باریکی آن را به رخ می کشد. مدل های aline،  Ball Gown،  Fit and Flare، ماهی، اندامی، Shirt Dress، دامن دراپه (Wrap) در این دسته هستند.

سوالات متداول درباره لباس مناسب اندام ساعت شنی

 1. بهترین لباس برای اندام ساعت شنی چیست؟

تمامی مدل هایی که در قسمت کمر جذب بوده و باعث جلب توجه این قسمت می شود برای این تیپ بدنی مناسب هستند. پس اگر در دسته ساعت شنی قرار دارید، می توانید به راحتی هر مدلی را متناسب با سلیقه خود انتخاب کنید.

 1. آیا استفاده از لباس‌های گشاد برای افرادی با اندام ساعت شنی مناسب است؟

برای اندام ساعت شنی می توانید از تمامی سبک ها و الگوهای مختلف لباس بخرید؛ فقط باید توجه داشته باشید که در قسمت کمر گشاد نباشد یا نهایتا با استفاده از کمربند این قسمت را اصلاح کنید.

 1. آیا لباس شیفت برای افراد ساعت شنی انتخاب مناسبی است؟

لباس شیفت، پیراهن کوتاهی است که فرمی یکنواخت و به شکل راسته دارد. به دلیل گشاد بودن این مدل در قسمت کمر و کوتاه بودن آن، می تواند شما را چاق تر نشان دهد. انتخاب این سبک برای افراد ساعت شنی توصیه نمی شود.

 1. برای داشتن یک سبک اسپرت، باید چه لباسی با اندام ساعت شنی بپوشم؟

استفاده از سبک دراپه، یک انتخاب غیر رسمی و راحت برای افراد دارای فرم بدنی ساعت شنی محسوب می شود.

 1. یقه مناسب برای اندام‌ ساعت شنی چیست؟

استفاده از لباس هایی با یقه های گرد و پهن یا یقه قایقی، می تواند قسمت بالا تنه شما را بزرگ تر نشان دهد و باعث شود درشت به نظر برسید. بهتر است مدل های یقه هفت، مربعی یا بیضی را در اولویت های خود قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید