مقالات

فنگ شویی در لباس پوشیدن (استایل و رنگ شناسی پوشش در آن)

فنگ شویی در لباس پوشیدن

فنگ شویی یکی از پنج هنر متافیزیکی چینی است که در زندگی ما جریان دارد. یکی از راه های استفاده از این فلسفه، فنگ شویی در لباس پوشیدن و استایل های روزمره است. برای استفاده از آن در استایل های اسپرت، رسمی، کلاسیک و غیره و یا پوشش هایی چون کت و شلوار زنانه، مانتو، پیراهن و … باید در ابتدا با آن آشنا شوید. عناصر اصلی Feng Sui، فلز، زمین، آتش، چوب و آب است که شما باید المان فعال تر در شخصیت خود را پیدا کنید.

فنگ شویی در پوشش

فنگ شویی فلسفه ایجاد تعادل بین المان های روزمره افراد و طبیعت است. پنج المان اصلی این فلسفه از جمله فلز، زمین، آتش، چوب و آب می باشد. فنگ شویی در لباس پوشیدن به معنای رعایت تعادل در پوشش است. شما باید عناصر کلیدی این فلسفه را بشناسید تا بتوانید از قواعد آن برای متعادل کردن استایل و پوشش خود استفاده کنید؛ سپس با توجه به اینکه شخصیت شما به کدام یک نزدیک تر بوده، می توانید عنصر ایده آل تان را بیابید. همچنین استایل و رنگ و طرح متناسب با آن را در لباس ها انتخاب کنید.

ویژگی های شخصیتی المان های اصلی فنگ شویی

 • فلز: عنصر فلز بیانگر انسان هایی مرتب، متمرکز و تمیز است. کاراکترهایی با عنصر فلز عموما اشخاصی با روابط اجتماعی قوی هستند. این افراد صریح و واضح صحبت می کنند و از توضیح ایده های خود برای دیگران واهمه ای ندارند.
 • زمین: اشخاصی با این عنصر بسیار امن و قابل اعتماد هستند. این افراد قاطع بوده و اعتماد به نفس بالایی دارند. صبر و حوصله در انجام کارها، داشتن درک بالا و تکیه گاه بودن از دیگر ویژگی های این تیپ شخصیتی است.
 • آتش: آتش یکی دیگر از المان های اصلی فنگ شویی در لباس پوشیدن، تحصیل، کار و دیگر جنبه های زندگی است. افرادی که از این عنصر شخصیتی برخوردارند، بسیار پرجنب و جوش، پویا، هیجانی، پرشور و پرمشغله بوده و در انجام هر کاری همکاری دارند.
 • چوب: عنصر چوب در فنگ شویی به معنی قاطعیت به همراه صبر و با اراده است. افرادی با این ویژگی شرایط سخت را به خوبی تحمل می کنند؛ همچنین خانواده مهم ترین رکن در زندگی این تیپ شخصیتی است.
 • آب: این فاکتور نماد خلوص و پاکسازی است. افرادی با این عنصر از خرد و بینش عمیقی برخور بوده، شخصیتی منعطف و البته قوی دارند. اشخاصی با این تیپ شخصیتی با اطرافیان خود خیلی زود همدل می شوند.

اصول لباس پوشیدن بر اساس فنگ شویی

برای استفاده از فنگ شویی در لباس پوشیدن باید تشخیص دهید تیپ شخصیتی شما در کدام یک از این پنج دسته قرار می گیرد. در هر یک از این عناصر اصول متفاوتی در نحوه لباس پوشیدن تعریف می شود که در ادامه آمده است.

عنصر آب

اگر به انجام کارهای هنری و فکری علاقمند هستید و تمایل دارید قدرت خود را نشان دهید، عنصر آب بهترین گزینه برای انتخاب در پوشش شماست. شما می توانید با اهداف زیر از این المان استفاده کنید:

 • المان: برای متعادل کردن این عنصر خود باید از المان زمین استفاده کنید.
 • رنگ: رنگ این عنصر در فنگ شویی آبی، سرمه ای و سیاه است. اگر ویژگی های شخصیتی شما به این المان نزدیک است باید در پوشش خود از این طیف ها استفاده کنید تا تعادل را در استایل تان حفظ نمایید.
 • پارچه: پارچه های مخملی و ابریشمی و لطیف با طراحی های انتزاعی، موج دار و بته جقه انتخاب مناسبی برای شما هستند.
 • اکسسوری: برای استفاده از اکسسوری ها از طراحی های حجیم و مستطیل شکل استفاده کنید.

المان آتش

اگر به انجام فعالیت های اجتماعی علاقمند بوده، روابط عمومی بالایی دارید یا دوست دارید احساسی دراماتیک را تجربه کنید، المان آتش یک انتخاب مناسب برای شماست.

 • پوشش: برای استفاده از اصول فنگ شویی در لباس پوشیدن و بالانس کردن این عنصر باید از عنصر آب استفاده کنید.
 • رنگ: رنگ های تعریف شده در این المان نارنجی، بنفش و قرمز است. برای بالانس کردن استایل خود و خنثی کردن حرارت زیاد این عنصر بهتر است از رنگ های تیره المان آب (مشکی و سورمه ای) استفاده کنید.
 • پارچه: پارچه های شاین، اطلسی، ساتن، چرم و خز مصنوعی را به همراه طرح های نقطه ای، آبرنگی و پوست حیوانات را در پوشش تان انتخاب کنید.

فاکتور زمین

اگر مفاهیمی چون خانواده و دور هم بودن برایتان اهمیت داشته و دوست دارید معقول و منطقی به نظر برسید، در سبک استایل روزانه خود ویژگی عنصر زمین را انتخاب کنید.

 • رنگ: المان زمین در فنگ شویی با رنگ های قهوه ای، زرد و قرمز مایل به قهوه ای شناخته می شود. با توجه به اینکه عنصر متعادل کننده این المان، چوب تعریف شده است، برای بالانس کردن استایل تان باید از رنگ های سبز و ابی روشن استفاده کنید.
 • پارچه: پارچه های فلانل، پشمی با طرح های راه راه، گلدار، چهارخانه و شطرنجی بهترین موارد برای شما هستند.
 • اکسسوری: برای استفاده از اکسسوری ها در استایل خود بهتر است انواع چوبی، مستطیل شکل و بلند آنها را انتخاب کنید.

عنصر فلز

اگر به فعالیت های فرهنگی علاقمند هستید و دوست داید شیک،آراسته، متمایز و منحصر به فرد به نظر برسید، المان فلز را در استایل خود انتخاب کنید.

 • رنگ: سفید، پاستلی و متالیک رنگ های این المان هستند. بر اساس اصول فنگ شویی در لباس پوشیدن، بهتر است رنگ پوشش و استایل خود را در طیف های نارنجی، قرمز و بنفش انتخاب کنید.
 • پارچه: پارچه های شاین و زرق و برق دار با طرح های گرد، نقطه مانند، کتیبه، مثلثی و زیگزاگ گزینه هایی ایده ال برای انتخاب در استایل شما هستند.

المان چوب

اگر فردی ورزشکار هستید، به سلامتی خود اهمیت می دهید یا دوست دارید حسی از انرژی و تحرک را درون خود احساس کنید، عنصر چوب را در لباس پوشیدن تان انتخاب کنید.

 • رنگ: قرمز و آبی رنگ های تعریف شده این المان در فلسفه فنگ شویی هستند. عنصر متعادل کننده این المان فلز است. پس اگر شخصیت تان به این المان نزدیک است رنگ های المان فلز (سفید، متالیک و پاستلی) را در استایل تان به کار ببرید.
 • پارچه: پارچه های کتان، لنین و انواع کش باف با طرح هایی از خطوط عمودی، راه راه و خال خالی را در پوشش تان استفاده کنید.
 • اکسسوری: اکسسوری های با اشکال دایره ای بهترین انتخاب برای شما هستند.

روان شناسی رنگ های فنگ شویی در لباس پوشیدن

روان شناسی رنگ های فنگ شویی در لباس پوشیدن

 

بر اساس اصول فنگ شویی در لباس پوشیدن هر رنگ معنایی خاص دارد. اگر قصد دارید اصول این فلسفه را در نگ لباس هایتان رعایت کنید باید با توجه به ویژگی های هر رنگ، گزینه ای نزدیک به شخصیت تان انتخاب نمایید.

قرمز، نماد شور و شجاعت

قرمز نمادی از انرژی، قدرت و شجاعت می باشد. این رنگ بهترین انتخاب برای زمانی است که می خواهید توجه اطرافیان را به خود جلب کنید. اگر قصد سخنرانی در جمعی را دارید یا می خواهید از دیگران متمایز شوید، قرمز را در استایل خود استفاده نمایید. این رنگ مانند نیرویی، شما را به حرکت سمت ایده های جدید تشویق می کند.

اگر فردی خودآگاه و یا عصبی هستید هرگز به سمت انتخاب این رنگ نروید.

زرد، المان ثبات

رنگ زرد نماد ثبات شخصیتی است. در مواقعی که در حال اتخاذ تصمیماتی مهم هستید این یک گزینه ایده آل برای شما محسوب می شود. البته در صورتیکه احساس خستگی می کنید یا تصور می کنید این طیف سطح انرژی شما را کاهش می دهد، از انتخاب آن در استایل تان اجتناب کنید. در غیر این صورت، پوشیدن یک ست مانتو شلوار زرد و خاکستری، یک انتخاب جذاب برای شما است.

سبز، نماد زندگی و رشد

طبق اصول فنگ شویی در لباس پوشیدن، سبز المانی از خوش بینی، رشد و توسعه فردی و زندگی است. این رنگ انرژی مثبت و روحیه شاد را به شما انتقال می دهد. اگر در حال یادگیری مهارت هایی جدید هستید یا در موقعیتی هستید که نیاز به تجدید قوا و افزایش سطح انرژی خود دارید، این رنگ را در پوشش خود انتخاب کنید.

سبز رنگی محرک است. پس هرگز این رنگ را در زمان بی قراری انتخاب نکنید.

آبی، نمادی از عقل گرایی

آبی در فنگ شویی بیانگر شخصیتی باهوش، قاطع و معقول بوده و بهترین انتخاب برای حضور در یک جلسه مهم کاری است. با انتخاب این رنگ اعتماد به نفس تان افزایش پیدا کرده و توجه خود را معطوف به کارهای معقول و منطقی می کنید.

صورتی، آرامش بخش

صورتی رنگی عاشقانه، آرامش بخش و سرگرم کننده است. اگر قصد دارید مشکلی را با یکی از عزیزانتان حل کنید، یک گزینه ایده آل برای شما محسوب می شود. با انتخاب این رنگ خواهید دید دیگر مشکلات برای شما غیر قابل حل به نظر نمی رسند. به عنوان مثال یک شومیز زنانه صورتی به همراه شلوار کرم، گزینه ای ایده آل برای شما محسوب می شود.

مشکی، اقتدار و قدرت

اصول فنگ شویی در لباس پوشیدن، مشکی را نمادی از اقتدار و قدرت تعریف می کند. با انتخاب این رنگ، مشخصه انرژی آن یعنی رهبری و فرماندهی را به خود جذب می کنید. پوشیدن این رنگ در جمعی خاص شما را شخصیتی متمایز معرفی می نماید. ولی اگر قصد دارید همرنگ جماعت دیده شوید، هرگز این رنگ را انتخاب نکنید.

قهوه ای، حس آرامش و امنیت

میان رنگ های فنگ شویی در پوشش، قهوه ای رنگی تسکین دهنده و آرامش بخش معرفی می شود. پس در موقعیت هایی که حس ترس یا ناامنی می کنید آن را انتخاب کنید. قهوه ای به شما حس امنیت می دهد.

این رنگ را در زمان برخورد با افراد لجباز انتخاب نکنید.

نتیجه گیری رنگ لباس در فنگ شویی

اگر به رعایت اصول فنگ شویی در لباس پوشیدن و استایل تان اهمیت می دهید، بهتر است رنگ، طرح، پارچه و شکل لباس خود را با توجه به المان شخصیتی خود در این فلسفه انتخاب کنید. هر یک از این عناصر پنج گانه، ویژگی های خاصی دارند. هنگامی که این موارد را در پوشش خود انتخاب می کنید، ویژگی ها و انرژی های آن المان را به خود جذب کرده اید. تعادل بین طبیعت و استایل شما و جذب انرژی های بهتر، مهم ترین مزیتی است که فنگ شویی در پوشش برای شما فراهم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید