مقالات

معرفی 7 نوع مانتو عبایی برای افراد لاغر

مانتو عبایی برای افراد لاغر

مانتو عبایی یکی از مدل مانتوهایی است که ضمن اینکه القا کننده یک استایل رسمی و شیک هستند، پوشیدنشان بسیار راحت است و هر فردی با هر سلیقه ای را تحت تاثیر قرار می دهد. جالب است بدانید، خرید مانتو عبایی برای هر اندامی غالبا نتیجه مثبتی دارد و تفاوت چندانی ندارد که مانتو عبایی برای افراد لاغر باشد یا چاق در هر صورت نواقص اندام شما را می‌پوشاند و از طرفی حتی باعث اثرگذاری بیشتری در برخی از ویژگی های ظاهری همچون قد شما خواهد شد.

لازم به ذکر است که گاها خانم های لاغر اندام، تمایل بیشتری به پوشیدن مانتو عبایی دارند تا توپر تر بنظر برسند؛ بنابراین مانتو های عبایی یکی از بهترین گزینه ها برای خانم های لاغر است.

انواع مانتو عبایی مناسب افراد لاغر

در حقیقت بیشتر مدل های مانتو عبایی برای افراد لاغر مناسب است؛ اما به هر حال مدل های ترند این مدل از مانتو را لیست کردیم تا با مقایسه آن ها، بهترین ها را برگزینید. 

مانتو عبایی برای افراد لاغر، مانتو پلیسه دار

مانتو عبایی برای افراد لاغر، مانتو پلیسه دار

این نوع از مانتو های عبایی مخصوص افراد لاغر است. در واقع این گونه مانتو ها به هیچ وجه مناسب افرادی که اضافه وزن دارند یا درشت هیکل هستند نیست؛ چرا که به نوعی هر فردی را بسیار توپر تر و چاق تر از آنچه در واقعیت است نشان می‌دهد؛ فراموش نکنید که به طور کلی پوشیدن لباس های پلیسه دار برای افراد لاغر بسیار هوشمندانه و مناسب است.

مانتو عبایی طرح دار

مانتو عبایی طرح دار  برای افراد لاغر

مانتو عبایی طرح دار برای افراد لاغر

 

مانتو های عبایی طرح دار یکی دیگر از موارد مناسب افراد لاغر است؛ اما به طور کلی پوشیدن این مانتو ها را برای خانم های پخته تر که سن بالاتری دارند پیشنهاد می‌کنیم. در حقیقت این مانتو ها مناسب افراد ۳۰ سال به بالا است و القای حس اصالت از مهم ترین ویژگی های این مدل از مانتو ها است.

مانتو های طرح دار جدا از طرح دار بودن پارچه، می‌توانند توسط جواهر دوزی، سنگ دوزی و یا حتی گلدوزی طرح دار و مجلسی تر شده باشند. مانتو های عبایی طرح دار برای مهمانی های رسمی مانند عروسی، ختم، جلسات کاری رسمی و این قبیل موقعیت ها بهترین گزینه هستند.

مانتو عبایی رسمی

مانتو عبایی رسمی برای افراد لاغر

مانتو های عبایی رسمی عموما تک رنگ هستند و این رنگ ها بیشتر به سمت تنالیته های تیره همچون مشکی، سرمه ای و مانند آن ها است. در این نوع از مانتو ها خبری از زرق و برق بیش از حد نیست و شیک بودن در عین سادگی از بارزترین نشانه های آن است.

توصیه می‌کنیم حتما از اکسسوری های مکمل مناسب برای ست کردن با مانتو عبایی رسمی بهره ببرید؛ برای مثال برای یک استایل رسمی با مانتو عبایی بهترین گزینه در میان کیف ها عموما کیف های بزرگ، ساده، چرم و در عین حال رسمی است یا برای داشتن یک استایل رسمی با مانتو عبایی پوشیدن کفش های اسپرت احتمالا بدترین و خجالت آورترین بخش استایلتان خواهد شد.

مانتو عبایی اسپرت، مانتو عبایی برای افراد لاغر 

مانتو عبایی اسپرت برای افراد لاغر

اگر شما هم از عاشقان استایل های اسپرت هستید و یا در گروه جوان تر ها قرار می‌گیرید اصلا نگران نباشید! 

مانتو عبایی برای افراد لاغر خوشبختانه آن چنان مورد توجه طراحان و تولید کنندگان لباس بوده است که شما با هر سن، سلیقه و سبکی حتما می‌توانید مانتو مناسب‌تان را پیدا کنید. 

یکی از راه‌ هایی که برای پوشیدن مانتو عبایی با استایل اسپرت وجود دارد این است که در ابتدا مانتو عبایی خود را از میان پارچه هایی انتخاب کنید که ایستایی بیشتری دارند و از بافت متراکم تری برخوردارند؛ در وهله بعد خبر خوب این است که برای داشتن یک استایل اسپرت با مانتو عبایی دستتان به طور کامل در انتخاب رنگ باز است و هیچ حد و مرزی برای شما وجود ندارد.

توصیه ما به شما این است که اگر یک آیتم طرح دار در میان آیتم های اصلی استایلتان وجود دارد، الباقی موارد را ساده انتخاب کنید؛ برای مثال اگر یک شال گلدار و رنگارنگ دارید حتما مانتو بدون طرح انتخاب کنید تا توازن و نظم هارمونی بی نظیری در سبک لباس پوشیدنتان ایجاد کند؛ به علاوه شلوغ بودن طرح های لباس و پوشیدن دو آیتم اصلی طرحدار در نهایت باعث می‌شود که علاوه بر نازیبایی یک خستگی بصری ناشی از شلوغ بودن طرح ها به وجود بیاید و در نهایت یک استایل نامنظم و بی قاعده را به نمایش بگذارید.

مانتو عبایی جلو باز و جلو بسته

مانتو عبایی جلو باز برای افراد لاغر

مانتو عبایی جلو بسته برای افراد لاغر

مانتو های عبایی هم به صورت جلو بسته و هم به صورت جلو باز طراحی و دوخته می‌شوند و هر کدام طرفداران خاص خود را دارند؛ برای مثال اغلب خانم ها در موقعیت هایی مانند خواستگاري ترجیح می‌دهند که از مانتو عبایی جلو بسته استفاده کنند تا در هنگام پذیرایی با کمترین چالش روبرو شوند از طرفی پوشیدن مانتو های جلو باز عبایی با یک کراپ تاپ و شلوار مناسب بی شک یکی از زیباترین و به روزترین انتخاب ها برای خانم های جوان است.

مانتو عبایی مخمل 

مانتو عبایی مخمل برای افراد لاغر

از جدیدترین ترندهای مانتو های عبایی همان‌طور که احتمالا متوجه شده اید مانتو های عبایی مخمل هستند. این مانتو ها به غایت رسمی، شیک و گران به نظر می‌رسند. 

بدیهی است که جنس مانتو مخمل است و غالبا با رنگ مشکی تولید می‌شوند. انتخاب اینکه مانتو مخمل کارشده برای شما مناسب تر است یا ساده بر عهده خودتان است؛ هر دو این موارد می‌توانند باعث درخشش بیشتر شما باشند.

مانتو عبایی برای چه موقعیت هایی مناسب است؟ 

مانتو های عبایی تقریبا برای هر موقعیتی مناسب هستند؛ در واقع از یک قرار عاشقانه در کافی شاپ تا مراسم ختم همه و همه می‌توانند محل مناسبی برای استفاده از مانتو های عبایی باشند؛ به همین خاطر است که همیشه گفته ایم وجود حداقل یک مانتو عبایی در کمد هر خانمی از مهم ترین ضروریات و بسیار کاربردی است.

پوشیدن مانتو عبایی برای افراد لاغر در موقعیت های مختلف آنچنان ساده است که اگر شما یک مانتو عبایی ساده و مشکی رنگ داشته باشید تقریبا مکانی وجود ندارد که نتوانید با آن یک استایل خاص داشته باشید؛ برای مثال پوشیدن یک مانتو عبایی مشکی با شلوار اسکینی پارچه ای مشکی یا حتی شلوار جین به همراه یک کفش پاشنه بلند مشکی، می‌تواند کاملا مناسب یک شام رسمی در رستوران باشد و از طرفی همین استایل با یک کفش راحت تر و مقنعه استایل شما را برای رفتن به دانشگاه آماده می‌کند.

به نظر می‌رسد تنها جایی که ممکن است مانتوهای عبایی مناسبش نباشند هنگام کوهنوردی است؛ در غیر این صورت هر جایی برای پوشیدن این مانتو ها مناسب است.

مانتو عبایی را با چه شلواری بپوشیم؟

بهترین گزینه برای ست کردن مانتو عبایی با شلوار مناسب، شلوار های اسکینی و فیت است. از آن جایی که مانتو های عبایی عموما آزاد و رها هستند برای حفظ تعادل و داشتن یک استایل جذاب، شلوار مناسب برای این‌گونه مانتو ها قاعدتا شلوار های جذب و خوش ایست است. 

فراموش نکنید که پوشیدن دو آیتم گشاد به طور همزمان هرگز پیشنهاد نمی‌شود. 

اگر قصد دارید که یک استایل اسپرت به همراه کفش های اسپرت داشته باشید، بهترین شلوار برای ست کردن با این آیتم ها شلوار های قد نود کوتاه است؛ اما اگر کفش پاشنه بلند می‌پوشید شلوار های بلند بهترین هستند. 

توجه داشته باشید که اگر شلوار و مانتو در یک طیف رنگی و یا همرنگ باشند قد شما کشیده تر به نظر میرسد و بالعکس اگر تضاد رنگی بین شلوار و مانتو خیلی زیاد باشد قاعدتا تاثیر عکس می‌گذارد و قد کوتاه تر بنظر می‌رسید.

سخن پایانی

مانتو عبایی برای افراد لاغر بهترین گزینه است چرا که تمام کم و کاستی ها و نواقص بدن را به راحتی می‌پوشاند و علاوه بر آن باعث پر تر به نظر رسیدن بدن شما خواهد شد. مانتو های عبایی در انواع و مدل های بسیاری تولید می‌شوند و به همین خاطر نمی‌توانیم آن ها را در دسته بندی محدودی خلاصه کنیم؛ اما مهم ترین و پرفروش ترین مانتو های عبایی عبارتند از مانتو های عبایی پلیسه، طرح دار، مخمل، رسمی، اسپرت و… به همین دلیل است که میتواند تمام سلایق را پوشش دهد.

در انتها شلوار های اسکینی جدا از جنس آن ها بهترین و مناسب ترین گزینه برای تکمیل یک استایل زیبا هستند و مهم ترین مزیت این مانتو ها این است که تقریبا در هر مکان و موقعیتی به بهترین شکل می‌درخشند.

دیدگاهتان را بنویسید