مقالات

شال سبز با چه مانتویی ست میشه و نکات کاربردی

شال سبز با چه مانتویی ست میشه

برای داشتن یک استایل زیبا و جذاب، باید علاوه بر آشنایی با ترکیب رنگ ها، به تیره یا روشن بودن چهره خود نیز دقت داشته باشید. برای مثال اگر می خواهید بدانید شال سبز با چه مانتویی ست میشه، با یک کت و شلوار زنانه اسپرت به رنگ های مشکی، سفید، مرجانی و زرد می توانید آن را ترکیب کنید. به عنوان مثال اگر پوستی روشن دارید، یک شال سبز زمردی را با مانتوی مشکی یا سفید بپوشید. همچنین برای افراد سبزه، ترکیب سدری با مانتوی بژ یا آبی، یک گزینه منطقی است.

ست کردن انواع شال سبز

ست کردن انواع شال سبز

رنگ سبز از ترکیب دو رنگ اصلی آبی و زرد ایجاد می شود. با تغییر نسبت این دو مورد، طیف های مختلف روشن و تیره ایجاد می شوند. برای پاسخ به سوال شال سبز با چه مانتویی ست میشه، در اینجا به بررسی انواع مختلف رنگ سبز می پردازیم:

1. ترکیب شال سبز ارتشی

یکی از طیف های محبوب این رنگ، سبز ارتشی می باشد که در سال های اخیر ترند شده است. برای ست کردن شال و روسری، می توانید از خود آن یا رنگ هایی مثل نارنجی، سفید و مشکی استفاده کنید.

2. استایل شال سبز زمردی

سبز سلطنتی یا زمردی نیز از دیگر انواع پرطرفدار می باشد که کمی روشن تر از سبز یشمی است. برای ست کردن آن می توانید از مشکی، سبز زیتونی، نارنجی، سفید، بنفش، یاسی، زرد ملایم و سبز یشمی استفاده کنید. 

3. ست کردن شال سبز پاستیلی

یکی دیگر از موارد محبوب، سبز آدامسی یا پاستیلی می باشد که در تمام فصول جذاب و پرکاربرد است. برای ترکیب این رنگ، بهترین گزینه طیف های پاستیلی دیگر از صورتی، نارنجی، آبی و زرد بوده که بهترین جلوه را ایجاد می کند. 

4. رنگ مکمل شال سبز سدری

یکی از پرکاربردترین طیف های سبز، سدری است که رنگی مشابه گیاه آن دارد که شما می توانید تناژهای مختلف آن را با یکدیگر ست کنید. همچنین به کار بردن رنگ هایی چون بژ، کرم، لیمویی، نارنجی روشن، آبی و قهوه ای نیز ترکیبی جذاب و خاص را به وجود می آورد.

5. مانتوی مناسب شال سبز فسفری

سبز فسفری یکی از طیف های خاص و جسورانه محسوب می شود که باید در ست کردن آن دقت زیادی به خرج دهید تا تعادل ظاهری خود را زیر سوال نبرید. بهترین گزینه برای ترکیب با این مورد، مشکی یا سفید است. ولی شما می توانید از مانتو زنانه به رنگ های مکمل نارنجی و زرد نیز کمک بگیرید.

6. ست کردن شال سبز لجنی

سبز لجنی یکی از طیف های تیره و پرکاربرد است که می توانید همیشه در استایل خود از آن استفاده کنید. ست کردن این طیف بسیار آسان بوده و با هریک رنگ های مشکی، خاکستری، سدری، خردلی، نارنجی و زرد یک ترکیب عالی به وجود می آورد.

7. استایل شال سبز زیتونی

از دیگر تناژهای پرطرفدار و زیبا برای انتخاب لباس، زیتونی است. این رنگ نیز مانند سبز لجنی می تواند با طیف های خاکستری، سدری، زرد و… ترکیب شود و استایلی خاص را برای شما ایجاد کند.

8. مکمل شال سبز جنگلی

سبز لجنی رنگ طبیعت و جنگل است و می تواند انرژی خاصی را به استایل شما بدهد. به علت تعادل این تناژ، می توانید با رنگ های مختلف آن را ترکیب کنید؛ ولی بهترین انتخاب برای ست کردن با آن، قرمز، صورتی کمرنگ و مرجانی است.

9. ست کردن شال سبز پسته ای

یکی از طیف های زیبا و ملایم این رنگ، پسته ای است که از رنگ های شاد و جذاب محسوب می شود که به دلیل زیبایی و طراوت آن، در لباس های کودکان نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. برای ست کردن سبز پسته ای سفید، نارنجی و قرمز بهترین گزینه ها هستند.

10. رنگ مانتوی شال سبز کاهویی

یکی از طیف های زنده و طبیعی این رنگ، سبز کاهویی است که می توانید به کمک آن، ظاهری زیبا و جذاب برای خود ایجاد کنید. ترکیب آن با مشکی، سفید یا نارنجی نیز یک گزینه ایده آل برای خانم های خاص محسوب می شود.

11. ترکیب شال سبز مرجانی

سبز آبی یا مرجانی، از طیف های بسیار خاص و زیبا است که خانم های خوش سلیقه معمولا به آن جذب می شوند. این رنگ را می توانید با آبی زنگاری، کرم، مشکی، قهوه ای، بژ، خاکستری و… ست کنید.

شال سبز در مکان های مختلف

شال سبز در مکان های مختلف

برای فهمیدن اینکه شال سبز با چه مانتویی ست میشه، باید بدانید در حالت کلی رنگ های تیره در لباس، حالت رسمی تری را برای شخص به وجود می آورند. شما می توانید با توجه به سن و سلیقه خود، برای موقعیت های مختلف تناژ مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب طیف سبز مورد نظر، شما باید آن را با مانتویی با رنگ سازگار با آن ترکیب نمایید. در اینجا به بررسی موارد مناسب برای موقعیت های مختلف می پردازیم:

  1. ست شال سبز برای استفاده روزمره
  2. استایل شال سبز در مهمانی دوستانه
  3. ترکیب شال سبز برای مجالس رسمی
  4. ست کردن شال سبز در محل کار

1. ست شال سبز برای استفاده روزمره

اگر می خواهید بدانید برای استفاده روزمره شال سبز با چه مانتویی ست میشه، باید گفت در انتخاب آزادی زیادی دارید و می توانید از طیف های مختلف رنگ سبز را با رنگ های مکمل آن استفاده کنید. به عنوان مثال، پوشیدن شال سبز مرجانی با یک مانتوی مشکی یا خاکستری یک انتخاب ایده آل و جذاب برای شما محسوب می شود.

2. استایل شال سبز در مهمانی دوستانه

برای ست کردن شال سبز در مهمانی، می توانید از طیف های خنثی، تیره یا روشن سبز به همراه رنگ های مکمل آن استفاده کنید. مثلا پوشیدن یک شال کاهویی به همراه مانتوی مشکی، سفید یا نارنجی به همراه کیف زنانه همرنگ با آن، یکی گزینه جذاب و خاص می باشد که می توانید از آن کمک بگیرید.

3. ترکیب شال سبز برای مجالس رسمی

بهترین پاسخ به سوال شال سبز با چه مانتویی ست میشه برای مجالس رسمی، رنگ های تیره و خاص مانند زمردی یا سبز لجنی است. به عنوان مثال، می توانید یک شال زمردی را همراه مانتوی مشکی، نارنجی یا سفید ترکیب کنید.

4. ست کردن شال سبز در محل کار

انتخاب رنگ های مناسب در پوشش برای محل کار، دارای اهمیت بالایی است و می تواند روی برداشت افراد از شخصیت شما بسیار تاثیر گذار باشد. به دلیل استفاده از مانتو و شلوار زنانه رنگ های تیره مانند مشکی و سرمه ای در این موقعیت ها، بهترین تناژ شال سبز برای محل کار،طیف تیره و خنثی مانند سبز لجنی یا سدری می باشد.

شال سبز برای پوست سبزه

یکی دیگر از فاکتورهای مهم برای اینکه بدانید شال سبز با چه مانتویی ست میشه، توجه به رنگ پوست است. اگر پوست سبزه ای دارید، انتخاب ست هایی با رنگ های تیره برای شما گزینه مناسبی نیست. رنگ های خنثی با طیف روشن یا میانه مانند سبز یشمی، مورد خوبی برای شما می باشد؛ ولی در حالت کلی توصیه می شود این تناژ را به عنوان غالب در پوشش خود به کار نبرید.

شال سبز مناسب پوست سفید

اگر پوستی سفید دارید، می توانید به راحتی از انواع رنگ های روشن یا تیره در رنگ سبز برای پوشش خود استفاده کنید. ولی رنگ های تیره و خاص مانند سبز زمردی، پاستیلی و لجنی گزینه های ایده آل برای شما محسوب می شوند. تناژهای تیره تضاد جالب و جذابی را با رنگ چهره شما ایجاد کرده و می تواند زیبایی شما را دو چندان کنند.

دلایل استفاده از شال سبز

دلایل استفاده از شال سبز

شال سبز، بسیار پرکاربرد و جذاب بوده و می توانید در موقعیت های مختلف از طیف های روشن و تیره آن استفاده کنید. به کمک این رنگ، شما می توانید به دیگران حس اعتماد و محبت القا کرده و ارتباط خوبی با آنها ایجاد کنید. همچنین این طیف استایلی منحصر به فرد را برای شما به وجود می آورد. برخی از دلایل انتخاب شال سبز در اینجا آمده است:

  • کاهش اضطراب و استرس
  • ایجاد حس مثبت و شادابی
  • زیبایی و مدرن بودن
  • ست کردن آسان

در آخر شال سبز با چه مانتویی ست میشه

برای پاسخ به سوال شال سبز به چه مانتویی ست میشه، باید بسته به تناژ آن پاسخ داد. به عنوان مثال با سبز لجنی، رنگ های مشکی، خاکستری، سدری و… قابل استفاده است. همچنین با طیف های روشن مانند پسته ای، می توانید از سفید، نارنجی و قرمز کمک بگیرید. توجه به رنگ پوست و موقعیت مورد نظر نیز در انتخاب استایل مناسب بسیار موثر می باشد. در استایل های رسمی بهتر است از شال سبز لجنی به همراه مانتوی مشکی استفاده کنید. گالری پویان با ارائه انواع لباس های زنانه باکیفیت و زیبا همراه شما برای داشتن استایلی شیک و منحصر به فرد است.

دیدگاهتان را بنویسید