مقالات

عیدی برای عروس چی میبرن | بهترین ایده ها برای عیدی به عروس

عیدی برای عروس چه میبرن

یکی از رسم و رسومات زیبای ایرانیان هدیه دادن به نو عروس در عید نوروز است. اما برای بسیاری از خانواده ها سوال پیش می آید که عیدی برای عروس چی میبرن ؟

ممکن است خرید هدیه مناسب برای نو عروس به یک چالش بزرگ برای شما تبدیل شده باشد. اما جایی برای نگرانی نیست؛ چرا که اگر کمی با سلیقه عروس خانم آشنا باشید، می توانید از میان ایده های مختلفی که در ادامه به آن ها اشاره کردیم، بهترین هدیه را انتخاب و خریداری کنید.

 1. انواع لباس مانند مانتو، کت و شلوار زنانه، شومیز و پیراهن
 2. کیف و کفش
 3. شال و روسری
 4. لباس مجلسی و پارچه
 5. طلا و جواهرات
 6. لوازم الکترونیکی مانند گوشی و لبتاپ و غیره
 7. ساعت
 8. لوازم خانگی برقی یا دکوری
 9. گل و شیرینی
 10. آجیل و شکلات
 11. سفره هفت سین

خانواده داماد عیدی برای عروس چی میبرن ؟

معمولا رسم است که خانواده داماد هدایای مختلفی برای عید تهیه کرده و به همراه میوه، آجیل و شیرینی به منزل خانواده عروس ببرند. در گذشته این هدایا را روی طبق های گرد می چیدند و به وسیله روبان یا گل تزیین می کردند. اما در حال حاضر معمولاً از سبد یا جعبه های تزیینی استفاده می شود.

در صورتی که برایتان سوال است عیدی برای عروس چی میبرن می توانید از میان ایده های زیر هدیه مورد نظر خود را انتخاب کنید. البته توصیه می کنیم میزان بودجه خود را در نظر داشته باشید و در صورت لزوم از خرید برخی از این هدایا صرف نظر نمایید.

مکت و شلوار عیدی برای عروس چی میبرن

مانتو یا کت و شلوار زنانه؛ برای عروسان خوش استایل

شما می توانید از میان مانتو یا کت شلوار زنانه یکی را برای هدیه به نو عروستان انتخاب کنید. در گذشته اکثر خانواده ها مانتوی زیبا و خوش رنگی را برای عروس تهیه می کردند.

اما مدتی است که کت و شلوار ست زنانه بسیار ترند شده! بنابراین خرید کت و شلوار زنانه می تواند انتخاب مناسب تری برای عروسان خوش استایل است.

کت و شلوارهای زنانه در مدل های مختلفی تولید می شوند و به طور کل در سه دسته کت و شلوار رسمی، اسپرت و مجلسی قرار می گیرند. بنابراین توصیه ما این است با توجه به نوع استایل نو عروس، برای خرید کت و شلوار رسمی یا اسپرت اقدام کنید.

کیف و کفش ایده ای برای عیدی به عروس خانم ها

عیدی برای عروس کیف و کفش میبرن

با توجه به این که ایام عید زمان دید و بازدید اقوام است، می توانید کیف و کفش زیبا و مناسبی را برای نو عروس تهیه کنید. البته توصیه می کنیم کیف و کفش انتخابی کاملاً ست با کت و شلوار زنانه باشند تا عروس خانم بتواند با استایل جدید خود در دید و بازدیدهای عید شرکت کند.

شال و روسری، عیدی برای عروس

شال و روسری؛ هدایایی ارزان برای عیدی به عروس

استایل زنانه با شال و روسری کامل می شود؛ بنابراین خرید شال و روسری را فراموش نکنید. همچنین توصیه می کنیم در حین خرید شال و روسری، رنگی را انتخاب کنید که مناسب پوست عروس خانم باشد و به رنگ پوست او بیاید.

لباس مجلسی یا پارچه برای نو عروسان زیبا

اگر از مادربزرگ خود بپرسید عیدی برای عروس چی میبرن احتمالاً خرید یک قواره پارچه را به شما پیشنهاد کند! در قدیم معمولاً هدیه نو عروس شامل پارچه مجلسی و چادری می شد.

اما شما می توانید به جای پارچه، پیراهن مجلسی شیک و زیبایی را برای همسرتان خریداری کنید.

طلا و جواهرات عیدی برای عروس چه میبرن

طلا و جواهرات؛ لوکس و گران قیمت برای عیدی به عروس

در هر مناسبتی طلا و جواهرات می تواند جزء گزینه های اصلی برای هدیه به همسرتان باشد.

خوشبختانه زیورآلات طلایی، تنوع بسیاری دارند و شما می توانید طبق بودجه خود ست یا نیم ست طلا، پلاک، زنجیر، گردنبند، دستبند، گوشواره یا سکه طلا را انتخاب کنید. البته با وجود گرانی طلا در حال حاضر لازم نیست سخت گیری زیادی به خرج دهید.

لوازم الکترونیکی؛ برای عروس خانم های مدرن

اگر از دوستان و خانواده خود بپرسید عیدی برای عروس چی میبرن احتمالاً کسی به لوازم الکترونیکی اشاره نکند. اما شما می توانید لوازم الکترونیکی را با طلا و جواهرات جایگزین کنید.

از این لوازم می توان به گوشی موبایل، تبلت، لپ تاپ، ایرپاد، کتاب خوان و… اشاره کرد. برای مثال اگر گوشی موبایل همسرتان دیگر کارایی لازم را نداشته باشد، مطمئناً از هدیه گرفتن یک گوشی جدید بیشتر خوشحال خواهد شد تا یک نیم ست طلا!

ساعت برای عیدی به عروس

ساعت؛ بهترین انتخاب برای هدیه عروس

معمولاً خانم های خوش استایل همیشه از ساعت استفاده می کنند. به همین دلیل ساعت می تواند یک هدیه بسیار مناسب به عنوان عیدی تازه عروس باشد.

البته شما می توانید ساعت های هوشمند را هم در نظر داشته باشید که این روزها مورد توجه اکثر جوانان قرار گرفته اند.

لوازم خانگی؛ عیدی کاربردی برای نو عروس

اینکه عیدی برای عروس چی میبرن کاملاً سلیقه ای است؛ برای مثال شما می توانید لوازم خانگی را انتخاب کنید. به این صورت علاوه بر اینکه هدیه مناسبی را برای عروس خانم تهیه کرده اید، می توانید در خرید جهیزیه نیز به خانواده عروس کمک کنید.

البته تنها این مسئله نیست؛ بسیاری از خانم ها به لوازم خانگی علاقه بیشتری دارند تا طلا و جواهرات! بنابراین اگر سلیقه همسر خود را می دانید، می توانید لوازم خانگی را با لوازم الکترونیکی یا طلا و جواهرات جایگزین کنید.

گل و شیرینی برای عیدی به عروس

گل و شیرینی برای ابراز عشق و علاقه

خرید هدیه برای عروس برای ابراز عشق و علاقه داماد به عروس است. اما با چه هدیه ای می توان تمامی احساسات خود را بدون کلام به زبان آورد؟ مطمئناً گل بهترین هدیه ای است که می توانید برای همسر خود تهیه کرده و باعث عشق و علاقه دوچندان او شوید.

بنابراین توصیه می کنیم در کنار دیگر هدایای عروس به هیچ عنوان خرید گل و شیرینی را فراموش نکنید.

آجیل و شکلات

اینکه عیدی برای عروس چی میبرن تنها شامل لباس و اکسسوری نمی شود. در واقع خانواده داماد باید مقداری آجیل و شکلات هم تهیه کنند. شما می توانید تمامی هدایای عروس را به همراه آجیل و شکلات تزیین کرده و طبق سلیقه خود دیزاین کنید.

سفره هفت سین

در گذشته رسم بود که خانواده داماد سفره هفت سین زیبایی را آماده کند و به منزل خانواده عروس ببرد. البته در حال حاضر با توجه به اینکه ممکن است آماده کردن سفره هفت سین برای شما سخت باشد می توانید از تهیه آن صرف نظر کنید.

اما اگر می خواهید سنگ تمام بگذارید، حتماً سفره هفت سین زیبایی را دیزاین کنید و در کنار دیگر هدایا قرار دهید.

هدیه و عیدی برای خانواده عروس چی میبرن

در برخی از مناطق رسم است که برای خانواده عروس هم هدایایی مانند لباس خریداری شود. در صورتی که شما هم چنین رسم و رسوماتی دارید، می توانید برای پدر، مادر، خواهر و برادر عروس هدایای درخور و مناسبی مانند پارچه، لباس و یا گل و شیرینی تهیه کنید.

بهترین هدیه برای عیدی عروس چیست؟

خرید برخی از اقلام مانند گل و شیرینی، آجیل و شکلات، سفره هفت سین، لباس مجلسی یا پارچه و لباس نو جزء رسم و رسوم است. اما در انتخاب هدیه هیچ نوع محدودیتی برای شما وجود ندارد و می توانید از میان طلا و جواهرات، لوازم الکترونیکی، لوازم خانگی، ساعت و… یکی را انتخاب کنید.

در نهایت توصیه می کنیم برای خرید عیدی عروس سخت گیری نکنید و طبق میزان بودجه خود هدیه مناسبی را خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید