مقالات

محرم چی بپوشم (ایده هایی برای داشتن استایل جذاب در محرم)

محرم چی بپوشم

برای محرم چی بپوشم ؟ در ماه محرم بهتر است لباس هایی با رنگ تیره و حالت آزاد را برای خود انتخاب کنید. در واقع استایل شما باید کاملاً شیک، ساده و با وقار به نظر برسد.

نوع پوشش در ماه محرم برای بسیاری از خانم ها حائز اهمیت است. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید، می توانید با استفاده از برخی آیتم ها، استایل شیک و مناسبی برای خود ایجاد کرده و در عزاداری های ماه محرم شرکت کنید.

به عنوان یک خانم در ماه محرم چی بپوشم

خانم ها در انتخاب لباس، سخت گیری بیشتری نسبت به آقایان دارند و به نظرشان انتخاب ست لباس محرم دخترانه کاری مشکل است!

اگر شما هم در انتخاب لباس مناسب برای ماه محرم سردرگم هستید، بهتر است حتماً خرید مانتو عبایی بلند و زیبا را در اولویت قرار دهید. مانتو عبایی به دلیل حالت آزاد و گشاد و اندازه بلندش به عنوان بهترین انتخاب برای ماه محرم به شمار می رود.

برای آن که بتوانید در محرم استایلی سنگین و با وقار برای خود ایجاد کنید لازم است نکاتی را به هنگام انتخاب لباس در نظر داشته باشید. 

مانتو برای محرم چی بپوشم؟

انتخاب مانتو مناسب برای محرم

در حین خرید مانتو مناسب برای محرم بهتر است مانتویی را انتخاب کنید که حالت گشاد و آزادی داشته باشد. همچنین مانتوهای بلند انتخاب مناسب تری برای ماه محرم به شمار می روند. البته شما می توانید مانتوی کوتاه را با شلوار بگ گشاد هم ست کرده و استایل زیبایی برای خود بسازید.

انتخاب رنگ تیره فاکتور دیگری برای داشتن استایل محرم است از این رو بهتر است لباس هایی که به رنگ مشکی هستند را انتخاب کنید. البته مشکی پر کلاغی گزینه مناسب تری نسبت به مشکی بور است.

در ماه محرم مانتوهای ساده انتخاب مناسب تری برای شما هستند. اما می توانید با توجه به صلاح دید خود مانتوهایی که سنگ دوزی، منجوق دوزی یا هر نوع تزیینات دیگری دارند را نیز انتخاب کنید!

انتخاب مدل مانتو هم بستگی به سلیقه شما دارد اما مانتوهای عبایی علاوه بر اینکه جزء ترندهای امسال هستند، تمامی فاکتورهای مانتو مناسب ماه محرم را در خود جای داده اند.

استایل محرم با مانتو

انتخاب شلوار مناسب برای محرم

احتمالاً برایتان سوال ایجاد شده که از میان دامن و شلوار در ماه محرم چی بپوشم ؟ برای انتخاب دامن یا شلوار مناسب ابتدا بهتر است مدل مانتوی خود را انتخاب کنید.

اگر مانتوی شما دارای قد کوتاهی است، شلوارهای بگ یا راسته انتخاب مناسب تری برایتان خواهند بود. با مانتوهای بلند می توانید جوراب شلواری های تنگ را نیز امتحان کنید.

همچنین در نظر داشته باشید که دامن در استایل محرمی جایی ندارد، زیرا بهتر است استایل سنگین و مناسب تری در این ماه داشته باشید.  با توجه به اینکه گاهی مجبور هستید در مساجد، هیئت ها و حسینیه ها روی زمین بنشینید، انتخاب دامن بخصوص دامن ها تنگ، نشست و برخاست را برایتان سخت می کند. 

شلوار مناسب برای محرم

نکات مهم در انتخاب شال و روسری برای محرم

در استایل برخی از خانم ها روسری هیچ جایگاهی ندارد! برعکس این مسئله هم صادق بوده و برخی از خانم ها به هیچ وجه نمی توانند از شال در پوشش خود استفاده کنند.

بنابراین انتخاب شال یا روسری مسئله ای کاملاً شخصی است. اما توصیه می کنیم برای شلوغ نشدن استایلتان در ایام محرم، از روسری های خیلی بزرگ استفاده نکنید.

بهتر است شال و روسری انتخابی شما حالت ایستایی خوبی داشته و به هیچ عنوان سر و لیز نباشد. در غیر این صورت دائماً مجبور خواهید شد شال و روسری خود را مرتب کنید، اما تلاش های شما ناموفق بوده و استایلتان کاملاً شلخته و نامرتب به نظر خواهد رسید!

در انتخاب رنگ شال و روسری نیز حتماً رنگ های تیره به خصوص مشکی را در نظر داشته باشید.

در ماه محرم چادر بپوشیم یا نه؟

معمولا اکثر خانم ها برای داشتن تیپ محرمی دخترانه با حجاب، پوشش چادر را انتخاب می کنند. اما اگر تا به حال از چادر در استایلتان استفاده نکرده اید، انتخاب آن ضرورتی ندارد! در واقع پوشیدن چادر قلق های خاص خودش را دارد که معمولاً تنها زنان چادری از پس آن برمی آیند.

بنابراین خانم های غیر چادری با پوشیدن چادر در محرم به چالش های زیادی برخورده و دائماً مجبور خواهند بود چادر خود را مرتب کنند. اما در صورتی که همیشه از چادر استفاده می کنید، می توانید مانتو و شلوار ساده ای را زیر چادرتان پوشیده و برای حضور در عزاداری های حسینی آماده شوید.

شما می توانید چادرهای ساده یا عربی را انتخاب کنید که این مسئله کاملاً سلیقه ای است. اما توصیه می کنیم حتماً با استفاده از یک سنجاق روسری، شال یا روسری خود را کاملاً محکم کنید تا پس از پوشیدن چادر نامرتب نشود.

چه کفشی برای محرم بپوشم

کفش و کیف مناسب ماه محرم

اگر بریتان سوال پیش آمده است که برای محرم کفش چی بپوشم؟ قبل از آن که به این سوال پاسخ دهیم باید در نظر داشته باشید که محرم با پیاده روی های طولانی همراه است زیرا اکثر خانم ها و آقایان به تماشای دسته های زنجیر زنی می روند.

بنابراین بهتر است یک کفش راحتی و کیف دوشی مشکی کوچکی را برای این ماه تهیه کنید. کفش انتخابی شما می تواند رسمی یا اسپرت باشد و انتخاب مدل کفش کاملاً به دیگر آیتم های استایلتان برمی گردد.

چه پوششی برای محرم مناسب نیست؟

تا به اینجا بهترین استایل محرم دخترانه و زنانه را شرح دادیم ! اما به نظرتان چه تیپی برای محرم مناسب نیست؟ به طور کل توصیه می کنیم از رنگ های جیغ به هیچ عنوان در این ماه استفاده نکنید و استایل سنگین و با وقاری را برای خود انتخاب کنید.

میکاپ ملایمی داشته باشید و لباس های خیلی شلوغ یا خیلی تنگ را به هیچ عنوان تهیه نکنید.

همچنین حتماً به مکانی که قرار است سوگواری حسینی در آن برگزار شود توجه داشته باشید. برای مثال اگر قصد دارید در مراسم سوگواری حسینی که در محیط کارتان برگزار می شود شرکت کنید، کت و شلوار مشکی زنانه، انتخاب مناسب تری برای شما است.

اما اگر قصد حضور در تکیه ها و هیئت ها را دارید می توانید یک مانتو و شلوار ساده را انتخاب کنید.

بهترین استایل برای خانم ها در ماه محرم چیست؟

استایل مونوکروم بهترین انتخاب برای خانم ها در ماه محرم است. در این نوع استایل تمامی آیتم های مورد استفاده شما باید دارای یک رنگ باشند. شما می توانید رنگ مشکی، زغالی یا خاکستری را انتخاب کرده و استایل مونوکروم زیبایی برای ماه محرم داشته باشید.

برای مثال یک مانتو عبایی بلند را با شال مشکی زنانه ست کنید. اگر بلندی مانتو عبایی تا پایین پاهایتان است زیر آن یک جوراب شلواری تنگ مشکی بپوشید.

اما اگر اندازه مانتو عبایی کمی بالاتر از ساق پایتان است می توانید زیر آن شلوارهای راسته را امتحان کنید. این استایل با یک جفت کفش ساده مشکی و یک کیف کوچک دستی کامل می شود.

به عنوان یک آقا در ماه محرم چی بپوشم

معمولاً اکثر آقایان دغدغه این را ندارند که محرم چه لباسی بپوشند. اما اگر به عنوان یک آقا به استایل خود اهمیت زیادی می دهید لازم است در حین خرید پیراهن و شلوار محرمی به نکاتی که در ادامه اشاره کرده ایم، دقت داشته باشید.

استایل محرم برای آقایان

نکات خرید پیراهن مناسب محرم برای آقایان

معمولاً تمامی آقایان در ماه محرم پیراهن های مشکی را انتخاب می کنند. البته اگر پیراهن در استایل شما جایی ندارد می توانید بلوز یا تیشرت مشکی مردانه را جایگزین کنید.

توجه داشته باشید که حتماً رنگ مشکی را برای ماه محرم انتخاب کرده و از پوشیدن لباس هایی که دارای طرح های عجیب و غریب با جزئیات زیاد هستند صرف نظر کنید. همچنین پیراهن و بلوزهای خیلی تنگ برای استایل محرمی انتخاب چندان مناسبی به شمار نمی روند.

به عنوان مرد چه پیراهنی برای محرم چی بپوشم

بهترین شلوار مردانه برای ماه محرم

شلوار مناسب برای استایل محرم مردانه نباید حالت خیلی اسپرت یا کژوالی داشته باشد. بنابراین بهتر است از انتخاب شلوارهای کارگو صرف نظر کنید.

به طور کل شلوارهای پارچه ای یا جین راسته انتخاب مناسب تری برای ماه محرم هستند. رنگ شلوار نیز بهتر است مشکی باشد، اما می توانید شلوارهای جین زغالی یا آبی را نیز برای این ایام انتخاب کنید.

شلوار برای محرم چی بپوشم

نکات مهم برای انتخاب استایل محرمی مخصوص آقایان

اگر به دنبال بهترین استایل مردانه برای ماه محرم می گردید توصیه می کنیم در کنار پوششتان به ظاهر خود نیز توجه داشته باشید. در این ماه بهتر است ریش و سیبیل خود را نتراشید و ریش بلند یا ریش کوتاه سایه داری را برای خود انتخاب کنید.

همچنین مدل موی شما بسیار مهم است که توصیه می کنیم با توجه به استایل خود مدل موی ساده و مناسبی را برای این ایام در نظر بگیرید.

استایل محرمی مردانه با اکسسوری های ساده ای مانند کمربند و ساعت تکمیل می شود. البته می توانید با انتخاب یک عینک دودی زیبا، باعث جذابیت بیشتر استایل خود شوید.

بهترین پوشش برای خانم ها و آقایان در ماه محرم

در این مقاله سعی کردیم در رابطه با نحوه انتخاب استایل محرمی مناسب برای خانم ها و آقایان اطلاعات کاملی را در اختیارتان قرار دهیم.

در انتخاب لباس، بهتر است ابتدا راحتی خود را در نظر گرفته و آیتم هایی را انتخاب کنید که با سلیقه تان همخوانی دارند. به یاد داشته باشید که در این ماه بهتر است از انتخاب رنگ های جیغ صرف نظر کرده و از رنگ های تیره و خنثی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید