مقالات

زیر چادر چی بپوشیم (بهترین لباس برای زیر چادر)

زیر چادر چی بپوشیم

در پاسخ به پرسش زیر چادر چی بپوشیم، ملاک های مختلفی از جمله راحتی، زیبایی و عدم جلب توجه وجود دارد که باید به آن توجه کنید. انتخاب روسری مناسب، مانتو، شلوار و کفش همگی در داشتن یک استایل زیبا و راحت برای شما نقش کلیدی ایفا می کنند. اگر می خواهید راحت ترین لباس را برای تمامی فصول بخرید، مانتو عبایی می تواند یک انتخاب عالی برای شما باشد.

مانتو زیر چادر چی بپوشیم

یکی از مهم ترین موارد برای یک خانم چادری، خرید مانتوی مناسب برای زیر چادر می باشد. برای داشتن بهترین انتخاب، بهتر است به موارد زیر توجه کنید.

رنگ مانتو مناسب زیر چادر

برای پاسخ به سوال زیر چادر چی بپوشیم، همواره به یاد داشته باشید، مهم ترین اصل برای یک بانوی محجبه، عدم جلب توجه است. برای این منظور، باید سعی کنید از رنگ هایی استفاده کنید که با چادر همخوانی داشته و فلسفه پوشش را زیر سوال نمی برند. اگر به دنبال رنگ مناسب مانتو برای زیر چادر می گردید، طیف های خنثی یا تیره، یک گزینه ایده آل برای شما محسوب می شوند.

مانتوی روشن، مناسب برای تابستان

با توجه به رنگ تیره چادر، استفاده از لباس روشن، باعث ایجاد خنکی بیشتر می شود. طیف روشن مانند نود یا رنگ های ملایمی مثل صورتی کم رنگ، آبی روشن یا سبز ملایم، می تواند علاوه بر زیبایی، به راحتی شما کمک کنند.

توجه به رنگ پوست

لباس مناسب زیر چادر

اگر پوستی روشن دارید، استفاده از طیف های روشن مانند کرم، گزینه مناسبی برای شما نمی باشند؛ زیرا باعث می شوند بی حال به نظر برسید. رنگ هایی مانند آبی سیر، سبز تیره، زرشکی، طوسی، مشکی و … یک گزینه ایده آل برای شما هستند. در مقابل این، برای افراد گندمگون یا تیره، طیف روشن مانند آبی کم رنگ، کرم و نباتی گزینه ای مناسب می باشد.

توجه به چاقی و لاغری

یکی از نکات مهم هنگام انتخاب لباس مناسب، توجه به اندامتان است. اگر فردی دارای اضافه وزن هستید، بهتر است مانتویی ساده و با رنگ تیره را انتخاب کنید. برای افراد لاغر که دوست دارند توپر به نظر برسند، طیف روشن و مدل هایی که دارای الگویی طرح دار است، یک گزینه منطقی محسوب می شود.

انتخاب مدل مناسب مانتو

در پاسخ به سوال زیر چادر چی بپوشیم، یکی از مهم ترین نکات این است که بهترین انتخاب مانتو برای زیر چادر، مدل هایی می باشد که علاوه بر راحتی، در قسمت شانه و بازو دارای قسمت های اضافی نباشند. پوشیدن لباس هایی با سرشانه های پف کرده باعث می شود درشت به نظر برسید و ظرافت شما را از بین می برد.

مانتوی بلند و آزاد برای زیر چادر 

اگر می خواهید پوششی کامل و زیبا داشته باشید، استفاده از مانتوهای بلند و گشاد مانند مانتو عبایی یا تونیک های بلند برای شما مناسب است. استفاده از لباس های بلند و آزاد، می تواند علاوه بر راحتی و خنکی بیشتر، یکپارچگی و زیبایی پوشش شما را دو چندان کند.

تونیک و مانتوی کوتاه

اگر علاقه مند به لباس های اسپرت و غیر رسمی هستید، می توانید از مانتوهایی کوتاه با قدی تا حدود زانو استفاده کنید. درصورتی که می خواهید کشیده تر به نظر برسید، استفاده از مانتو و شلوار همرنگ یا با طیفی نزدیک به هم، می تواند به شما کمک کند.

سایز مناسب مانتو

یکی از مهم ترین ملاک ها در انتخاب مانتو، خرید سایز مناسب می باشد. پوشیدن لباسی که بیش از حد گشاد بوده و آستین های بلندی داشته باشد، می تواند آشفتگی در ظاهر شما ایجاد کند. همچنین پوشیدن مدل های جذب و بدن نما، باعث ایجاد گرمی بیشتر و کلافگی شما می گردد. حتی ممکن است فلسفه پوشش شما زیر سوال برود. 

سرپوش مناسب

در پاسخ به پرسش زیر چادر چی بپوشیم، باید توجه کنید مهم ترین انتخاب شما برای داشتن پوششی مناسب در زیر چادر، سرپوش است. خرید روسری، شال یا مقنعه بسته به سلیقه و موقعیتی که می خواهید از آن استفاده کنید، تاثیر بسیار زیادی در زیبایی شما خواهد داشت. انواع مختلف سرپوش در ادامه آمده است:

روسری زیر چادر

روسری زیر چادر چی بپوشیم

اکثر خانم های چادری، روسری را برای پوشاندن سر خود انتخاب می کنند. این پوشش علاوه بر تنوع بالا و زیبایی، راحتی زیادی دارد و می توانید در هر شرایطی از آن را مورد استفاده قرار دهید. بهتر است یک روسری با قواره بزرگ بخرید تا علاوه بر پوشاندن قسمت بالاتنه، از جلوه و طرح آن برای استایل خود بهره بگیرید.

شال

یک انتخاب دیگر برای استفاده زیر چادر، شال می باشد. شما می توانید بسته به سلیقه تان از انواع مختلف این پوشش انتخاب کنید؛ ولی بهترین قواره برای پوشیدن شال و داشتن حجابی کامل، شال های پهن و بزرگ هستند. البته به علت گرفتن قسمت دور گردن و پیچیدن دور سر، این یک گزینه عالی برای فصول سرد سال محسوب می شوند؛ ولی در تابستان، ممکن است شما را کلافه کند.

مقنعه زیر چادر

راحت ترین سرپوش زنانه برای استفاده روزمره، مقنعه است. اگر به دنبال یک انتخاب بی دغدغه برای استفاده طولانی مدت هستید، این گزینه می تواند انتخابی ایده آل برای شما باشد. این مدل، علاوه بر ایجاد حس رسمی تر برای شما، به علت آزادی دور گردن می تواند در فصل تابستان مورد استفاده قرار گیرد؛ همچنین می توانید آن را با رنگ های مختلف مانتو ست کنید.

ویژگی های روسری مناسب زیر چادر

روسری زیر چادر چی بپوشیم

برای پاسخ به سوال زیر چادر چی بپوشیم، با توجه به اهمیت بالای انتخاب روسری، بهتر است در هنگام خرید به نکات زیر توجه کنید:

رنگ مناسب با پوست شما

هنگام خرید روسری، باید علاوه بر انتخاب مدل زیبا و همخوان با لباس خود،تناسب رنگ آن با پوست خود را در نظر داشته باشید. استفاده از رنگ های جیغ در زیر چادر مخصوصا برای افرادی با پوست سبزه به هیچ وجه توصیه نمی شود. این رنگ علاوه بر جلب توجه، می تواند تیرگی پوست را افزایش دهد.

انتخاب رنگ هماهنگ

علاوه بر اینکه روسری بای به چهره شما بیاید، لازم است رنگی را انتخاب کنید که با دیگر لباس هایتان هماهنگ باشد. یک راه ایده آل برای ست کردن لباس ها، استفاده از استایل مونوکروم است. در این الگو تناژهای مختلف از یک طیف رنگی در لباس ها انتخاب می شوند. همچنین می توانید برای زیبایی بیشتر، زیر چادر از رنگ های مکمل مانند کرم و آبی بهره بگیرید. دقت داشته باشید که این رنگ ها نباید با چادر مشکی در تضاد باشند.

قواره روسری مناسب

هنگام انتخاب قواره مناسب روسری، باید علاوه بر توجه به پوشانندگی و عرض کافی پارچه، به قد خود نیز توجه کنید. اگر قد کوتاهی دارید، روسری با اندازه متوسط می تواند یک گزینه منطقی برای شما باشد. همچنین در صورتی که در دسته بانوان قد بلند هستید یا هیکل درشتی دارید، روسری با قواره بزرگ الگوی ایده آل شما است.

انتخاب جنس مناسب

انتخاب پارچه مناسب برای روسری، تاثیر بسیار زیادی در راحتی و حتی زیبایی استایل شما دارد. جنس های بسیار نازک یا لیز، ایستایی مناسبی در زیر چادر نداشته و می تواند شما را کلافه کند. برای استفاده روزمره، روسری های نخی، ژاکارد، لنین و … مناسب هستند. مدل هایی مانند ابریشمی یا ساتن، می توانند در هنگام مهمانی و مجالس رسمی استفاده شوند.

شلوار مناسب

انتخاب شلوار مناسب، علاوه بر ایجاد حس راحتی برای شما، استایل شما را تکمیل می کند. بسته به مانتو که می پوشید و همچنین کفشتان، همه انواع شلوارها مانند دمپا، راسته، کتان و … می تواند برای شما یک گزینه عالی باشند. دقت کنید که سایز مناسب خود را بخرید. پوشیدن یک شلوار با کمری گشاد باعث ایجاد ناراحتی شما خواهد شد.

بهترین کفش برای پوشیدن با چادر

آخرین پاسخ به پرسش زیر چادر چی بپوشیم، انتخاب کفش مناسب شما می باشد. بهتر است با توجه به مکان و شرایط، انواع مختلف کفش از جمله پاشنه دار، کالج، کتانی و … را بخرید. همچنین دقت داشته باشید بیشترین چیزی که از پای شما دیده می شود، یک سوم جلویی پاپوش شما است. پس سعی کنید از بین مدل هایی انتخاب کنید که علاوه بر راحتی، پنجه ظریفی دارند.

اصل ساده پوشی

برای پاسخ به سوال زیر چادر چی بپوشیم، یکی از مهم ترین نکات، رعایت اصل ساده پوشی است. شما به عنوان یک خانم محجبه، باید سعی داشته باشید علاوه بر حفظ زیبایی، تعادل را در استایل خود رعایت کرده و از پوشیدن لباسی که باعث ایجاد جلب توجه شده و فلسفه چادر را زیر سوال می برد خودداری کنید. فراموش نکنید یکی از نشانه های یک خانم شیک پوش، سادگی است.

جمع بندی لباس مناسب زیر چادر

برای پاسخ به سوال زیر چادر چی بپوشیم، توجه به اصولی از جمله پوشیدن سرپوش مناسب، انتخاب مانتو، شلوار و کفش حائز اهمیت است. برای تهیه روسری، شال یا مقنعه، باید علاوه بر در نظر گرفتن مکان مورد نظر، به رنگ پوست، قد و ترکیب با لباس های دیگر توجه کنید. همچنین بهتر است مانتویی را انتخاب کنید که علاوه بر راحتی، جنس لختی داشته باشد و رنگ آن با چادر مشکی تضاد زیادی ایجاد نکند.

دیدگاهتان را بنویسید