مقالات

انتخاب لباس تولد زنانه لاکچری و مجلسی ( 7 ایده جذاب )

لباس تولد زنانه

اگر قصد انتخاب لباس زنانه برای خود یا دوستانتان را دارید، ابتدا باید مشخص کنید که لباس پوشیده مورد نظر شما است یا لباس های دکلته و باز! همچنین به تم رنگی مراسم توجه داشته باشید؛ برخی از افراد برای جشن تولد خود، تم به خصوصی را در نظر گرفته و از مهمانان درخواست می کنند لباس هایی مطابق با آن تم رنگی بپوشند. به طور کل پوشش نیمه رسمی برای مراسم تولد انتخاب مناسب تری است و اکثر خانم های ایرانی این نوع پوشش را ترجیح می دهند. با وجود این توضیحات به نظر شما چه استایلی برای جشن تولد بهتر است؟

ایده برای انتخاب لباس تولد زنانه

پیش از شرکت در مراسم تولد باید مشخص کنید که قصد خرید لباس برای تولد پوشیده می خواهید را دارید یا مجلسی و دکلته! همچنین حتماً به نوع مهمانی توجه داشته باشید؛ برای مثال خرید شومیز زنانه ساده به همراه شلوار راسته انتخاب مناسبی برای تولد نیمه رسمی است. اما در تولدهای لاکچری نمی توان از این پوشش استفاده کرد! با در نظر گرفتن این نکات می توانید بهترین انتخاب را داشته و با استایلی شیک و زیبا در مراسم تولد دوستان و آشنایان خود شرکت کنید.

1) ست کردن شومیز با دامن یا شلوار

لباس مناسب برای تولد

در مراسم های رسمی می توانید یک شومیز زنانه مجلسی و رسمی از جنس حریر، کرپ، ابریشم و… را با دامن کوتاه یا بلند ست کرده و با استایلی زیبا در مراسم حاضر شوید. اما اگر قصد شرکت در یک مهمانی خودمانی را دارید، شومیز و شلوار انتخاب مناسب تری به نظر می رسد. شما می توانید شومیزهای یقه کراواتی را انتخاب کنید که حالت مجلسی تری دارند. این نوع شومیز را با شلوارهای بگ یا راسته ست کرده و برای تکمیل استایلتان از یک کمربند زیبا استفاده کنید.

 

2) انتخاب کت و شلوار برای تولد

لباس مناسب برای تولد رسمی، کت و شلوار زنانه است. شما می توانید کت های بلند را انتخاب کنید که باعث می شوند استایل شما کاملاً خاص و رسمی به نظر برسد. اما اگر می خواهید استایل تولد خاص تری داشته باشید، انتخاب کت کراپ با شلوار بگ همرنگ را به شما پیشنهاد می کنیم؛ این استایل می تواند نگاه تمامی مهمانان را روی شما خیره کند!

کت و شلوار لباس مناسب برای تولد لاکچری

3) پیراهن میدی جذب برای جشن تولد

اگر به دنبال لباس تولد زنانه پوشیده و لاکچری می گردید حتماً لباس میدی بلند را در نظر داشته باشید. این نوع لباس بیشتر مناسب افرادی است که فرم اندام ساعت شنی دارند زیرا کاملاً جذب بوده و تمامی پستی بلندی های اندام شما را به نمایش می گذارد. پیراهن میدی برای جشن تولد خودتان انتخاب مناسبی است اما از آن می توانید در تولد دوستان، اقوام و آشنایان خود نیز استفاده کنید. البته در نظر داشته باشید که این پیراهن برای تولدهای لاکچری مناسب بوده و در مهمانی های خودمانی کاربرد ندارد.

لباس مناسب برای تولد

4) لباس زنانه بلند برای تولد

پیراهن ماکسی بهترین لباس مجلسی تولد زنانه است. این نوع پیراهن را می توانید در طرح ها و رنگ های متنوع خریداری کرده و استایل تولد بسیار شیک و زیبایی برای خود بسازید. پیراهن ماکسی بیشتر در مراسم های عروسی مورد استفاده قرار می گیرد اما از آن می توانید در جشن تولدهای لاکچری هم استفاده کنید.

لباس مناسب برای تولد لاکچری

5) پیراهن عروسکی؛ بهترین لباس برای تولد

تفاوتی نمی کند ۲۰ ساله یا ۳۰ ساله باشید در هر صورت پیراهن عروسکی بهترین انتخاب برای جشن تولد خودتان است. اگر تم فانتزی را برای جشن تولد خود انتخاب کرده اید می توانید پیراهن عروسکی صورتی رنگ را با کفش های پاشنه بلند ست کنید. به این صورت با استایلی بسیار زیبا و دخترانه در جشن تولد خود حاضر خواهید شد. البته پیراهن های عروسکی برای جشن تولد دوستانتان هم می توانند گزینه مناسبی باشند؛ به شرطی که تم تولد کاملاً فانتزی و دخترانه انتخاب شود.

لباس مناسب براس تولد مجلسی

6) تاپ و دامن؛ لباس مناسب تولد لاکچری

در انتخاب لباس مجلسی تولد زنانه حتماً تاپ و دامن را نیز در نظر داشته باشید. شما می توانید انواع تاپ یا نیم تنه را با دامن ست کرده و استایل زیبایی برای خود بسازید. در حال حاضر مدل های متنوعی از تاپ و دامن در بازار موجودند که تاپ آن ها می تواند آستین دار یا بدون آستین و دامن آن ها می تواند تنگ یا گشاد باشد. بنابراین شما می توانید با توجه به میزان بودجه و سلیقه تان، تاپ و دامن بسیار زیبایی را برای یک تولد لاکچری تهیه کنید. همچنین تاپ و دامن های عروسکی، انتخاب مناسبی برای تولد خودتان به نظر می رسند!

لباس تولد زنانه لاکچری

7) اورال یا سرهمی برای تولدهای رسمی

اورال یا سرهمی مجلسی بهترین لباس برای تولد پوشیده است؛ البته در صورتی که مدل های آستین دار اورال را انتخاب کنید. مدل های بدون آستین سرهمی هم می تواند در تولدهای لاکچری مورد استفاده قرار بگیرد. معمولاً اکثر سرهمی ها دارای کمربند هستند اما اگر اینطور نبود می توانید کمربند پهن و زیبایی را خریداری کرده و به این صورت باعث جدایی ناحیه بالاتنه و پایین تنه و زیبایی بیشتر اندام خود شوید.

لباس تولد زنانه پوشیده

انتخاب کیف و کفش برای مراسم تولد

در جشن تولد بهتر است حتماً کفش های پاشنه بلند یا لژدار را انتخاب کنید که با استایل شما همخوانی بیشتری دارند. اما در صورتی که به هر دلیلی نمی توانید از کفش های پاشنه دار استفاده کنید، کفش های مجلسی بدون پاشنه، انتخاب مناسبی برای شما هستند. کیف مناسب برای جشن تولد، کیف کوچک دستی است که می توانید گوشی موبایل و چند عدد لوازم آرایشی را درون آن قرار دهید. اما توصیه می کنیم از انتخاب کیف های بزرگ دوشی خودداری کنید.

مهم ترین نکات خرید لباس مناسب برای تولد

اگر قصد خرید لباس تولد زنانه لاکچری یا پوشیده را دارید کمی دست نگه دارید، زیرا شما هنوز با نکات اساسی خرید لباس تولد آشنا نیستید! در صورتی که به نکات زیر دقت نکنید ممکن است لباس نامناسبی را انتخاب کرده و در مهمانی تولد، اعتماد به نفستان کاهش پیدا کند.

به مکان برگزاری جشن تولد توجه کنید!

احتمالاً برایتان پیش آمده که با پوشش خاصی در یک مهمانی یا مراسم شرکت کرده و معذب شده اید. معمولاً این مشکل زمانی به وجود می آید که شرایط برگزاری مراسم را در نظر نگرفته باشید! بنابراین حتماً بررسی کنید که مهمانی در خانه یا تالار برگزار می شود؟ مهمانان همگی خانم هستند یا آقایان هم در مراسم حضور دارند؟ همچنین اینکه مهمانی در فضای باز یا بسته برگزار شود در انتخاب لباس شما تاثیرگذار است. برای مثال در مهمانی های غیر رسمی، شومیز و شلوار انتخاب مناسب تری به نظر می رسد. اما در مهمانی های رسمی می توانید انواع سرهمی، کت و شلوار یا پیراهن های بلند زنانه را انتخاب کنید.

انتخاب لباس مناسب برای تولد

جو یا فضای مراسم را در نظر داشته باشید

شما باید پیش از انتخاب لباس مجلسی تولد زنانه حتماً به فضا یا جو مراسم توجه کنید. برای مثال اگر تمامی مهمانان لباس های سنگین و پوشیده را انتخاب کنند، شما نمی توانید با پیراهن عروسکی کوتاه در این مراسم حاضر شوید! در این صورت تمامی مهمانان شما را با انگشت به یکدیگر نشان داده و مطمئناً معذب خواهید شد. همچنین اگر پوشش تمامی مهمانان شیک و رسمی است به هیچ عنوان استایل نیمه رسمی را انتخاب نکنید!

تم تولد بسیار مهم است

در مراسم های تولدی که دارای تم به خصوصی هستند بهتر است حتماً تم رنگی را رعایت کنید. البته شما می توانید از رنگ های مکمل تم رنگی هم استفاده کرده و با استایل زیبایی در مراسم حاضر شوید.

لباس مناسب برای تولد زنانه

ماه برگزاری تولد را در نظر بگیرید

در صورتی که مهمانی در فضای بسته مانند خانه یا تالار برگزار شود، سردی یا گرمی هوا چندان مهم نیست و می توانید هر نوع لباسی را انتخاب کنید. البته در فصول سرد سال مانند پاییز و زمستان، پارچه هایی مانند مخمل یا کرپ مازراتی ضخیم انتخاب های مناسبتری خواهند بود. در صورتی که مهمانی در فضای باز برگزار می شود حتماً به شرایط آب و هوایی توجه داشته باشید. برای مثال در فصل تابستان پارچه های خنک مانند حریر یا ابریشم انتخاب خوبی به شمار می روند.

فرم بدن خود را بشناسید

در حین خرید لباس مناسب برای تولد حتماً فرم بدنی خود را در نظر بگیرید. بدن شما می تواند فرمی به حالت ساعت شنی، مستطیلی، مثلث معکوس، سیبی شکل یا گلابی داشته باشد. لباس انتخابی باید نقص های اندام شما را پنهان کرده و باعث زیباتر جلوه دادن فرم بدنتان شود.

مدل لباس تولد

در این قسمت ما برای شما 15 مدل لباس تولد زنانه لاکچری پوشیده در مدل های مختلف را برای شما آورده ایم.

مدل لباس تولد 15 مدل لباس تولد 14 مدل لباس تولد 13 مدل لباس تولد 12 مدل لباس تولد 11 مدل لباس تولد 10 مدل لباس تولد 9 مدل لباس تولد 8 مدل لباس تولد 7 مدل لباس تولد 6 مدل لباس تولد 5 مدل لباس تولد 4 مدل لباس تولد 3 مدل لباس تولد 2 مدل لباس تولد 1

سخن پایانی

در این مقاله چند ایده برای انتخاب لباس تولد زنانه را در اختیارتان قرار دادیم. همچنین به بررسی نکات خرید لباس تولد پرداختیم. در انتها توصیه می کنیم حتماً به زمان، مکان و شرایط برگزاری مراسم تولد توجه داشته باشید تا بتوانید با زیباترین استایل در مراسم حاضر شوید.

دیدگاهتان را بنویسید