مقالات

10 تا از بهترین رنگ لباس مجلسی برای پوست سبزه

چه رنگی به پوست سبزه میاد

بهترین رنگ لباس برای پوست سبزه چیست؟ چه رنگ لباسی به پوست سبزه میاد؟ کدام رنگ ها برای این گروه پوستی مناسب نیستند؟ زیبایی و آراستگی ظاهر برای اکثر افراد اهمیت دارد. بخشی از این زیبایی به هماهنگی انتخاب رنگ لباس با رنگ پوست گره می خورد. به همین دلیل اکثر افراد به ویژه خانم ها در زمان خرید هر نوع پوشاکی چون کت و شلوار زنانه و مانتو و… وسواس بیشتری برای انتخاب مدل و رنگ لباس به خرج می دهند.

گرچه پوست سبزه تا حدی انتخاب را برای افراد دشوار و زمان بر می سازد، اما یک انتخاب درست درخشش و جذابیت استایل این گروه پوستی را دو چندان می کند. اگر فردی با پوست سبزه یا تیره هستید و اطلاعاتی درباره رنگ های مناسب پوست تان ندارید یا جستجوی آنها برای شما دشوار و زمان بر است، با پیشنهادهای ما درخششی بی نظیر در استایل تان تجربه خواهید کرد.

در این مقاله می خوانید: نمایش

چه رنگی به پوست سبزه میاد؟

انتخاب آن که چه رنگ هایی به پوست سبزه میاد می تواند سوال خوبی باشد! رنگ لباس برای پوست سبزه به دلیل خاص بودن رنگ پوست سبزه تا حدی مشکل است. قطعا رنگ های ایده آل برای پوست های روشن برای این گروه پوستی مناسب نیستند. اما با یک انتخاب درست می توانید درخشش و جذابیت بیشتری در استایل خود ایجاد کنید. در ادامه به پوست سبزه چه رنگی میاد را معرفی می کنیم؛ رنگ هایی که با این پوست همخوانی زیاد دارند و چهره افراد را شادتر نشان می دهند.

آبی، رنگی برای تمام فصول

آبی با حالت شاین و براق یکی از رنگ های ایده آل برای پوست های سبزه است؛ به ویژه افرادی که موهای تیره ای نیز دارند. این رنگ فقط محدود به یک فصل نیست و برای تمام فصول کاربرد دارد. پوشش لباسی با این رنگ، استایلی ظریف، جذاب و شیک به شما می دهد.

آبی بهترین رنگ لباس برای پوست سبزه

سبز، بهترین رنگ لباس برای خانم هایی با پوست تیره

سبز را هم می توان به عنوان بهترین رنگ لباس برای پوست سبزه معرفی کرد. طیف رنگی سبز برای خانم هایی با موهای تیره و علاقمند به سبک کلاسیک، یک انتخاب بی نظیر است.

سبز بهترین رنگ لباس برای پوست سبزه

نارنجی، بهترین رنگ لباس مجلسی برای پوست سبزه

نارنجی رنگی بسیار شیک برای خانم هایی با پوست تیره و سبزه است. رنگی گرم که نمادی از نشاط و انرژی دارد و حس جوانی را القا می کند. این رنگ شگفت انگیز انرژی ذهنی و جسمی فوق العاده ای به شما می دهد و اعتماد به نفس تان را بالا می برد. اگر پوست سبزه و چشمان قهوه ای دارید، حتما این رنگ را در لیست انتخاب خود قرار دهید.

نارنجی بهترین رنگ لباس برای پوست سبزه

سبز پسته ای، یک انتخاب بی نظیر در فصل گرم

سبز پسته ای رنگ القا کننده هیجان و سرزندگی است. این رنگ برای فصول گرم سال یک انتخاب عالی است. اگر این رنگ را برای پوشش خود جهت حضور در یک محفل نیمه رسمی انتخاب می کنید، بهترین مکمل برای شما رنگ آبی تیره یا کاربنی است. البته، مشکی، زرد یا کرم، قرمز و سرخابی نیز رنگ های مناسبی برای ست کردن با سبز پسته ای هستند.

سفید، رنگ مناسب پوست سبزه

بهترین رنگ لباس برای پوست سبزه مخصوصا جهت حضور در یک مجلس رسمی سفید است؛ به ویژه اینکه به راحتی با هر رنگ دیگری ست می شود. سفید از آن رنگ هایی است که علیرغم مناسب بودن برای هر نوع رنگ پوست، درخشش بی نظیری در افراد پوست تیره ایجاد می کند. این رنگ خیلی ساده توجه اطرافیان را جلب می کند. عموما افرادی که این رنگ را در استایل خود استفاده می کنند از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند.

سفید بهترین رنگ لباس برای پوست سبزه

قرمز، بهترین انتخاب لباس مجلسی سبزه پوست ها

قرمز بهترین رنگی است که درخشش پوست های تیره را تکمیل می کند. رنگی جسورانه، پرشور و اکتیو که هم در استایل های رسمی و هم اسپرت جذابیت خاصی دارد. این رنگ سطح انرژی شما را افزایش می دهد و شخصیتی پرتحرک، پرهیجان و شاد از شما به نمایش می گذارد. استفاده از این رنگ در کنار رنگ های مشابه چون نارنجی و یا رنگ های متضاد چون سبز تیره یا رنگ های خنثی مانند طوسی می تواند تنالیه زیبایی ایجاد کند.

قرمز رنگ لباس برای پوست سبزه

مشکی، مهم ترین اصل شیک پوشی افراد سبزه پوست

مشکی رنگی است که شکوه و جلال را به همراه دارد. یک انتخاب دیگر به عنوان بهترین رنگ لباس برای پوست سبزه همین رنگ است. در هر محفلی که باشید این رنگ استایل شما را انگشت نمای زیبایی جمع می کند.

مشکی رنگ لباس برای پوست سبزه

 زرد، درخشان در یک محفل مهمانی

زرد یکی دیگر از رنگ های گرمی است که به خوبی با پوست های سبزه همخوانی دارد. این رنگ نمادی از روشنایی، خلاقیت و اشتیاق است. اگر قصد دارید در یک مهمانی توجه همه را به خود جلب کنید، حتما از این رنگ در استایل خود به کار ببرید. رنگ زرد بهترین انتخاب برای استایل های تابستانه و بهاری است. اگر در پوشش خود از زرد استفاده می کنید، از ترکیب آن با بنفش، قرمز، سبز، طوسی، مشکی و آبی استایل درخشانی ایجاد کنید.

زرد بهترین رنگ لباس برای پوست سبزه

صورتی، ایده آل برای دختران رمانتیک

صورتی یک رنگ محبوب در بین دختران جوان است. گرچه این رنگ برای پوست های روشن نیز جذابیت دارد، اما درخشش آن را در پوست های سبزه نباید نادیده گرفت. اگر از افراد سبزه پوستی هستید که شخصیت احساسی، عاشق و آرام دارید، رنگ صورتی بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. این رنگ را به راحتی می توانید با سایر رنگ ها از جمله سفید، مشکی، خاکستری، آبی، طوسی، زرد و … ست کنید.

صورتی رنگ لباس برای پوست سبزه

زرشکی، انتخاب زمستانی پوست های تیره

اگر هنوز هم پاسخی برای پرسش “چه رنگ لباسی به پوست سبزه میاد” پیدا نکرده اید، زرشکی را انتخاب کنید. استفاده از این رنگ در فصل زمستان استایل شما را خاص تر و متفاوت تر می کند.

بهترین رنگ لباس برای پوست سبزه در فصول مختلف

صرف نظر از اینکه چه رنگ پوستی دارید، باید در انتخاب رنگ ایده آل برای استایل خود فصول سال را هم مدنظر قرار دهید و طیف های رنگی جهت استایل هر فصل را بشناسید. این موضوع به ویژه برای علاقمندان به مقوله مد و زیبایی و داشتن استایلی درخشان اهمیت زیادی دارد.

اگر پوست سبزه دارید و به شیک پوشی اهمیت می دهید، برای ست کردن رنگ لباس خود متناسب با هر فصل این موارد را مدنظر قرار دهید:

 •  بهار: زرد، نارنجی، اخرایی و هلویی
 •  تابستان: آبی، پاستلی و یاسی
 • پاییز: قرمز و سبز
 • زمستان: صورتی، سفید، آبی، مشکی و صورتی و زرشکی

چند اصل مهم جهت انتخاب رنگ لباس برای پوست سبزه

انتخاب درست رنگ نقش موثری در درخشش هر استایلی دارد. علاوه بر رنگ پوست، رعایت برخی اصول در نحوه ست کردن و آرایش، انتخاب اکسسوری ها و … هم مهم تلقی می شوند. با توجه به چند اصل ساده اما کلیدی می توانید بهترین رنگ لباس برای پوست سبزه را انتخاب کنید.

یکی از رنگ های خنثی را در استایل تان انتخاب کنید

اگر پوست تیره و سبزه دارید، رنگ های خنثی را به تنهایی استفاده کنید. سفید، خاکستری، بژ، کرم و خاکی از جمله این رنگ ها هستند. استفاده از یکی از این رنگ ها می تواند زیبایی و جذابیت استایل شما را دوچندان کند؛ البته مشروط بر اینکه اصول ست کردن را نیز رعایت کرده باشید.

دور رنگ های سرد را خط بکشید

اگر پوست تیره ای دارید، هیچ وقت سراغ رنگ های سرد نروید. استفاده از این رنگ ها چهره شما را کدرتر نشان می دهد. در شرایطی که ناچار به استفاده از طیف های رنگی سرد در پوشش خود هستید، برای متعادل کردن استایل تان حتما یک لباس با رنگ گرم بپوشید. زرشکی، نارنجی، سبز و قرمز بهترین رنگ های گرم برای پوست های سبزه هستند.

با ترکیب رنگ های تیره و روشن استایل تان را جذاب تر کنید

اصل مهم دیگری که در انتخاب بهترین رنگ لباس برای پوست سبزه باید مدنظر قرار گیرد، استفاده همزمان از رنگ های روشن و تیره است. این تناقض رنگی تیرگی پوست شما را کمتر جلوه می دهد.

با استفاده از رنگ های تند خاص و متفاوت ظاهر شوید

رنگ های تند در البسه سبزه پوست ها به زیبایی هرچه تمام تر پوشش آنها کمک می کند. هر چند این رنگ ها برای پوست های روشن هم یک انتخاب بی نظیر هستند؛ اما به همان اندازه نیز در جذابیت پوست های سبزه نیز موثر خواهند بود. سبز چمنی، زرد، نارنجی و قرمز جیغ از جمله رنگ های تندی هستند که شما را خاص و متمایز از دیگران می کنند.

با رنگ های گرم درخشش چهره خود را بیشتر کنید

رنگ های گرم بهترین گزینه برای افرادی با پوست تیره و سبزه هستند. این رنگ ها درخشش چهره شما را دوچندان می کنند. جهت استفاده از این رنگ ها لباس هایی با رنگ گرم بسیار براق یا بسیار روشن را به تن نکنید. زیرا کنتراست زیاد این رنگ ها باعث جلب توجه بیش از حد لباس تان می شود.

رنگ های دارای کنتراست بالا با پوست تان استفاده کنید

کنتراست یا فاصله زیاد دو رنگ از هم از اصول مهم در انتخاب لباس در صنعت مد است. استفاده از دو رنگ از دسته های مختلف گرم و سرد، هم ترکیب رنگی جذاب تری ایجاد می کند و هم همدیگر را تکمیل می کنند. توجه به این موضوع مهم یکی دیگر از اصول موثر در انتخاب بهترین رنگ لباس برای پوست سبزه است. برای ایجاد کنتراست با پوست تان رنگ های قهوه ای و خاکستری تیره را انتخاب نکنید.

چند ایده رنگ لباس برای پوست سبزه با توجه به رنگ موها

 • پوست سبزه مایل به گندمی با موهای قرمز یا بلوند: رنگ سبز، یاسی، آبی فیروزه ای و آبی روشن
 • پوست سبز زیتونی و موهای قهوه ای: رنگ هلویی، قهوه ای و صورتی روشن تا متوسط
 • پوست سبزه و موهای مشکی یا قهوه ای تیره: رنگ زرد، صورتی تیره، قرمز و مرجانی

صورتی پررنگ رنگ لباس برای پوست سبزه با موهای تیره

چه رنگ هایی را برای پوست سبزه انتخاب نکنیم؟

 • آبی و سبز تیره و سورمه ای
 • فیروزه ای تیره
 • رنگ هایی که شباهت زیادی به این رنگ پوست دارند؛ مانند زیتونی و قهوه ای
 • رنگ های سرد به ویژه سبز مایل به آبی

در پایان، چه رنگی به پوست سبزه میاد؟

بهترین رنگ لباس برای پوست تیره، طیف رنگی گرم، روشن و خنثی است. انتخاب رنگ های سرد برای این گروه پوستی اصلا مناسب نیست؛ مگر اینکه به صورت ترکیب با رنگ های گرم مورد استفاده قرار گیرد. زرد، زرشکی، نارنجی، سبز، آبی، قرمز و سایر رنگ های گرم بهترین انتخاب این گروه پوستی هستند. اگر پوست سبزه و تیره ای دارید و رنگ مو و چشم شما نیز تیره است به شما پیشنهاد می کنیم رنگ هایی متضاد با کنتراست بالا (آبی و زرد، سبز و قرمز، بنفش و زرد و … ) را انتخاب کنید.

انتخاب رنگ های روشن نیز می تواند ظاهر شما را جذاب تر کند. در مقابل رنگ های خاکستری تیره، زیتونی، قهوه ای و مشکی گزینه های خوبی برای کنتراست با پوست شما نیستند. 

دیدگاهتان را بنویسید