مقالات

معرفی 13 مدل مانتو برای افراد چاق و کوتاه

مدل مانتو برای افراد چاق و کوتاه

برخی گمان می کنند انتخاب مدل مانتو برای افراد چاق و کوتاه کاری سخت و غیر ممکن است. اما با وجود مدل های متنوع مانتو شما می توانید به راحتی بهترین لباس را انتخاب کرده و نقص های اندام خود را بپوشانید. اما افراد دارای اضافه وزن و کوتاه باید در حین انتخاب مانتو به نکاتی دقت داشته باشند. به این صورت می توانند بهترین استایل را برای خود بسازند و با ظاهری آراسته، شیک و زیبا در مقابل دیگران حاضر شوند.

در این مقاله می خوانید: نمایش

بهترین مدل مانتو برای افراد چاق و کوتاه

افراد شکم دار و کوتاه قد در حین خرید مانتو و شلوار ممکن است دچار مشکل شوند. این مسئله معمولاً به دلیل کاهش اعتماد به نفس خانم های چاق اتفاق می افتد. اما توصیه می کنیم افکار خود را از ایده آل های صنعت مد رها کرده و بدن خود را دوست داشته باشید.

به این صورت می توانید اعتماد به نفس خود را افزایش داده و بسیار شیک پوش تر از خانم های لاغر یا قد بلند به نظر برسید. اما برای زیبایی بیشتر استایلتان بهتر است به نکاتی دقت داشته باشید.

در واقع هر مانتویی برای شما مناسب نیست و لازم است در رابطه با رنگ، طرح، جنس و مدل مانتو برای افراد چاق و کوتاه تحقیق کنید. همچنین حتماً جلوی آینه قرار بگیرید و بررسی کنید که فرم اندام شما به چه صورت است؟!

اندام شما می تواند مثلثی معکوس یا سیبی شکل باشد، با شناخت اندامتان می توانید استایل زیباتری برای خود بسازید.

مدل مانتو بلند برای افراد چاق و کوتاه

1) مدل مانتو برای افراد چاق شکم دار

اگر پاهای پهن و چاقی دارید، بهتر است مانتو بلند برای افراد دارای اضافه وزن را امتحان کنید. مانتوهای بلند می توانند پاهای شما را به خوبی بپوشانند و باعث کشیده تر به نظر رسیدن اندامتان شوند.

برای ایجاد یک استایل زیبا با مانتوی بلند، بهتر است از یک تناژ رنگی استفاده کنید. در واقع با انتخاب شال و کفش های همرنگ مانتوی خود باریک تر و کشیده تر به نظر خواهید رسید.

مدل مانتو یقه هفتی برای افراد چاق و کوتاه

2) یقه مانتو مناسب افراد چاق

اگر بالاتنه پهن و بزرگی دارید با انتخاب مانتو یقه هفتی می توانید نقص های اندام خود را بپوشانید. به این صورت بالاتنه شما ظریف تر به نظر رسیده و زیبایی اندامتان بیشتر می شود. همچنین بهتر است اندازه مانتوی شما بلند بوده و حداقل تا زانو برسد.

مدل مانتو عبایی برای افراد چاق و کوتاه

3) مدل مانتو عبایی برای افراد چاق

در حین انتخاب مدل مانتو برای افراد چاق و کوتاه، حتماً مانتوهای عبایی را در نظر داشته باشید. این نوع مانتوها معمولاً به صورت بلند و گشاد دوخته می شوند؛ البته بهتر است مانتوی انتخابی شما نهایتاً یک سایز بزرگتر باشد.

خرید مانتو عبایی برای افرادی که بالاتنه پهنی دارند، انتخاب مناسبی است. این نوع مانتو می تواند باعث بلندتر دیده شدن قد شما شود. البته بهتر است مانتو عبایی را با کفش های پاشنه دار بپوشید چرا که کفش زیر مانتو کاملاً پنهان شده و قد شما بلندتر جلوه می کند.

مانتو راه راه برای خانم های چاق و کوتاه

4) مدل مانتو راه راه برای افراد چاق

اگر یک مهمانی مهم در پیش دارید و علاقه مندید که اندامتان ظریف تر به نظر برسد، حتماً مانتوهای راه راه را امتحان کنید. این نوع مانتوها باعث ایجاد خطای دید و باریک و کشیده تر به نظر رسیدن اندام شما می شوند.

البته خانم های دارای اضافه وزن باید لباس هایی که دارای راه راه عمودی هستند را امتحان کنند زیرا راه راه افقی باعث چاق تر دیده شدن فرم بدن می شود.

مانتو کمربند دار برای افراد چاق و کوتاه

5) مدل مانتو کمربندی برای خانم های چاق و شکم دار

بهترین مدل مانتو برای افراد قد کوتاه و چاق که دارای شکم بزرگی هستند مدل مانتوی کمربند دار است. این نوع مانتوها باعث می شوند ناحیه کمر شما کمی تنگ تر شده و انحنای مناسبی در بدنتان ایجاد شود. به طور کل، مانتوهایی که در قسمت کمر تنگ هستند به افراد چاق توصیه می شوند.

مدل مانتو با آستین کیمونویی برای افراد چاق و کوتاه

6) مدل مانتو با آستین کیمونویی برای پوشاندن بازوها افراد چاق

در حین انتخاب مدل مانتو برای افراد چاق و کوتاه باید دقت کنید که چربی بدن در کدام نقاط بیشتر است!

برای مثال اگر بازوها و دست های چاقی دارید بهتر است به جای مانتوهایی که آستین جذب دارند، مانتو با آستین کیمونویی را امتحان کنید. این نوع مانتو باعث می شود استایل شما بسیار شیک و جذاب شده و چاقی بازوها و دست هایتان به چشم نیاید.

7) مدل مانتو با یقه های پهن برای افراد پلاس سایز

مانتوهای دارای یقه پهن، به خوبی می توانند بالاتنه شما را بپوشانند. به همین دلیل این مانتوها برای افرادی که بالاتنه چاقی دارند، انتخاب بسیار مناسبی به شمار می روند. مانتوهای یقه پهن مدل های متنوعی داشته و در اندازه های کوتاه و بلند تولید می شوند. شما می توانید با توجه به نوع استایل خود هر یک از این مانتوها را خریداری کرده و استایل زیبایی برای خود ایجاد کنید.

مدل مانتو دکمه دار برای افراد چاق و کوتاه

8) مدل مانتو دکمه دار برای جمع و جور به نظر رسیدن اندامتان

برخی گمان می کنند انتخاب مدل مانتو برای افراد چاق و کوتاه کار سخت و مشکلی است. اما با وجود مانتوهای دکمه دار می توانید اندام خود را باریک تر جلوه دهید. این نوع مانتوها به خصوص برای افرادی که شکم بزرگی دارند، انتخاب بسیار خوبی به شمار رفته و باعث می شوند اندام شما جمع و جورتر به نظر برسد.

خانم های باردار نیز می توانند در سبک پوشش خود از مانتوهای دکمه دار کمک بگیرند. توصیه ما این است که مانتوهای دکمه داری را تهیه کنید که دارای کمربند باشند. به کمک این مانتوها، به خوبی می توانید چاقی شکم خود را پوشانده و با استایلی زیبا در مهمانی های مختلف شرکت کنید.

مانتو کلوش مناس برای افراد چاق و کوتاه

9) مدل مانتو کلوش برای خانم های درشت

اگر به دنبال مدل مانتو راحت و آزاد برای خانم های شکم دار و در عین حال کوتاه می گردید، مانتو کلوش انتخاب مناسبی برای شما است. این نوع مانتو به افرادی که بالاتنه چاقی دارند توصیه نمی شود، زیرا قسمت بالای آن تنگ و قسمت پایین آن گشاد است. بنابراین مانتوی کلوش برای خانم های شکم دار یا افرادی که پایین تنه بزرگی دارند بسیار مناسب است.

10) مدل مانتو کتی برای افراد چاق

در انتخاب مدل مانتو برای افراد چاق و کوتاه باید حتماً به استایل خود توجه داشته باشید. برای مثال اگر به استایل رسمی علاقه مندید، مانتو کتی انتخاب مناسبی برای شما است، به شرطی که حالتی کاملاً آزاد داشته باشد. این مدل مانتو با رنگ های تیره می تواند باعث لاغرتر به نظر رسیدن اندام شما شود.

مدل مانتو پانچ برای خانم های چاق و کوتاه قد

11) مدل مانتو پانچو مناسب برای خانم های چاق و کوتاه

این تصور اشتباه در میان مردم جا افتاده که لباس گشاد انتخاب مناسبی برای خانم های چاق نیست. اما اگر بالاتنه بزرگ و بازوهای پهنی دارید، بهتر است حتماً لباس های گشاد مانند پانچو را امتحان کنید. با انتخاب یک پانچوی زیبا با طرح ساده، راه راه یا چهارخانه می توانید استایل بسیار شیک و زیبایی برای خود بسازید.

12) مدل مانتو چپ و راستی برای خانم های سایز پلاس

مانتوهای چپ و راستی معمولاً دارای دکمه یا کمربند هستند. در این مدل مانتوها، یک طرف لباس روی سمت دیگر قرار گرفته و به وسیله دکمه یا کمربند بسته می شود.

این مدل مانتو برای خانم هایی که شکم چاق و بزرگی دارند، انتخاب مناسبی است و باعث پوشیده شدن قسمت شکم و کمرتان می شود.

13) مدل مانتو حریر برای خانم های پلاس سایز

مانتو حریر به دلیل جنس نازکش، انتخاب مناسبی برای خانم های چاق و کوتاه است. همچنین پارچه حریر با حالت ایستایی خود، از بهترین پارچه مانتویی برای افراد چاق می باشد.

نکات انتخاب مدل مانتو برای افراد چاق و کوتاه

در حین انتخاب مانتو برای افراد چاق لازم است به نکاتی دقت داشته باشید. به این صورت می توانید از خرید مانتوهایی که باعث چاق تر به نظر رسیدن اندام شما می شوند، اجتناب کرده و بسیار شیک پوش و زیبا در میان دوستان و همکاران خود حاضر شوید.

از رنگ های تیره غافل نشوید

رنگ های تیره به علت ایجاد خطای دید، شما را باریکتر و خوش اندام تر نشان می دهند. بنابراین در حین انتخاب مانتو حتماً رنگ هایی مانند مشکی، سرمه ای، قهوه ای، آبی نفتی، شکلاتی و… را در نظر داشته باشید.

استایل مونوکروم برای خانم های چاق و کوتاه

از استایل مونوکروم استفاده کنید

منظور از استایل مونوکروم همان سبک پوشش تک رنگ است که در آن تمام آیتم های استایل شما باید یک رنگ خاص مانند آبی، سبز، مشکی و… داشته باشند. با انتخاب استایل مونوکروم، قد شما بلندتر به نظر رسیده و اندامتان باریکتر جلوه می کند.

در انتخاب آستین لباس دقت کنید

اگر بازوهای چاق و پهنی دارید، حتماً مانتویی را انتخاب کنید که آستین گشاد و نسبتاً آزادی داشته باشد. برای مثال آستین کیمونو یا راسته انتخاب بسیار مناسبی برای شما خواهد بود.

پارچه های ضخیم در استایل شما جایی ندارند

پارچه های ضخیم برای خانم های دارای اضافه وزن و قد کوتاه به هیچ وجه انتخاب مناسبی نیستند، زیرا باعث می شوند اندام شما چاقتر به نظر برسد. بنابراین توصیه می کنیم از انتخاب این نوع پارچه ها خودداری کنید.

چه مدل مانتو برای افراد چاق و قد کوتاه مناسب نیست؟

مانتوهای تنگ و چسبان با رنگ های روشن، انتخاب مناسبی برای خانم های چاق و قد کوتاه نیستند. این افراد همچنین باید در انتخاب طرح و مدل مانتو دقت داشته و طرح های دارای خطوط افقی را انتخاب نکنند. در نهایت توصیه می کنیم اگر به مدل مانتویی علاقه مند شده اید، سلیقه خود را در اولویت قرار داده و از خرید مانتوهایی که با سلیقه شما هم خوانی ندارند صرف نظر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید