مقالات

راهنمای خرید بهترین لباس باحجاب برای مهمانی

لباس باحجاب برای مهمانی

اگر قصد رفتن به یک مراسم را داشته و می خواهید علاوه بر زیبایی، پوششتان پوشیده باشد، برای انتخاب لباس باحجاب برای مهمانی، باید به مواردی از جمله تهیه سرپوش مناسب، انتخاب سبک، تهیه کیف و کفش و… توجه کنید. همچنین در ابتدا رنگ چهره خود را در نظر بگیرید و از میان طیف های همخوان با پوست خود انتخاب نمایید. در آخر بهتر است در کنار زیبایی، هدف اصلی خود را که حفظ حجاب است به خاطر داشته باشید. شما می توانید با خرید کت و شلوار زنانه، پیراهن بلند، تونیک آزاد و.. پوششی بسیار شیک و خاص برای خود تهیه کنید.

انتخاب لباس باحجاب برای مهمانی

انتخاب لباس باحجاب برای مهمانی

برای انتخاب یک لباس زیبا و باحجاب، بهتر است به موارد زیر توجه کنید تا علاوه بر حفظ متانت، نشان دهید در کنار پوشش مناسب هم می توان شیک و به روز بود. در اینجا مواردی برای راهنمایی آمده است تا از آن کمک بگیرید:

  1. انتخاب رنگ برای لباس باحجاب
  2. توجه به سبک مهمانی
  3. تهیه سرپوش مناسب
  4. ایجاد ارتباط بین اجزای لباس
  5. انتخاب کیف و کفش مهمانی
  6. میکاپ نقطه مقابل حجاب

1. انتخاب رنگ برای لباس باحجاب

انتخاب رنگ برای لباس باحجاب

از آنجا که هدف اصلی پوشیدگی عدم جلب توجه بوده و سعی بر این است که شخص تا حد ممکن لباسی باحجاب را انتخاب کند، در نظر گرفتن رنگ مناسب نیز اهمیت زیادی دارد. برای اینکه در کنار شیک پوش بودن بتوانید متانت خود را حفظ کنید، بهتر است پوششتان به رنگ های جیغ و سبک نباشد. طیف های خنثی یا تیره، گزینه هایی ایده آل برای شما هستند. به عنوان مثال می توانید زرشکی، کرم، خاکستری، صورتی ملایم، نباتی و… را انتخاب کنید.

دقت داشته باشید مورد انتخابیتان باید با رنگ پوست شما نیز همخوانی داشته باشد. اگر چهره ای روشن دارید، آبی تیره یا بنفش می تواند تضاد زیبایی برایتان ایجاد کند. در صورتی که سبزه هستید، کرم، زرشکی یا صورتی ملایم انتخابی جذاب برای شما است.

2. توجه به سبک مهمانی

توجه به سبک مهمانی

شما باید برای انتخاب لباس باحجاب برای مهمانی، به سبک مهمانی و همچنین موقعیت خود توجه کنید. اگر به یک دورهمی دوستانه می روید، پوشش اسپرت گزینه ای زیبا و جذاب برای شما است. به عنوان مثال یک تونیک بلند با شال و کفش مناسب، می تواند موردی راحت برای شما باشد؛ ولی در صورتی که برای یک مهمانی رسمی به دنبال انتخاب لباس هستید، لباسی حریر و بلند به همراه یک توربان گیپور یا حریر، استایلی شیک را برای شما رقم می زند. شما می توانید با توجه به سلیقه خود، لباسی مناسب سبک مهمانی مورد نظرتان بپوشید. به عنوان مثال پیراهن بلند، مانتو عبایی و… گزینه های مناسبی برای شما هستند.

3. تهیه سرپوش مناسب

تهیه سرپوش مناسب

یکی از مهم ترین انتخاب هایی که باید در آن دقت زیادی به خرج دهید، سرپوش مناسب است. رنگ این پوشش باید علاوه بر اینکه به با پوست شما همخوانی دارد، با بقیه لباس های شما نیز ارتباط داشته باشد. برای دورهمی های دوستانه، شال اسپرت یا یک روسری بزرگ می تواند گزینه ای زیبا و عالی باشد. در مهمانی های رسمی نیز می توانید شال حریر یا توربان ست با لباس خود را بپوشید. دقت داشته باشید مورد انتخابی شما باید در کنار زیبایی، بتواند حجاب شما را حفظ کند و با تکان خوردن باعث آزارتان نشود. فیکس بودن سرپوش روی سر در راحتی شما تاثیر زیادی خواهد داشت.

4. ایجاد ارتباط بین اجزای لباس

ایجاد ارتباط بین اجزای لباس

برای حفظ شیک پوشی و جذابیت، باید بتوانید بین قسمت های مختلف در پوشش خود ارتباط ایجاد کنید. استفاده از رنگ های مکمل یا استایل مونوکروم، بسته به سلیقه شما، می توانند شما را خاص و شیک پوش نشان دهند. همچنین بهتر است لباس انتخابی شما به لحاظ جنس نیز با یکدیگر همخوانی داشته باشند. به عنوان مثال می توانید تصور کنید پوشیدن یک لباس نخی یا کتان با شالی از جنس حریر، نمی تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. در مقابل یک روسری ابریشمی طرح دار با قواره بزرگ ترکیب جذابی با پیراهن مجلسی ساده شما ایجاد می کند.

5. انتخاب کیف و کفش مهمانی

انتخاب کیف و کفش مهمانی

یکی دیگر از گزینه های مهم برای انتخاب لباس باحجاب برای مهمانی، پیدا کردن کیف زنانه مناسب شما است. در صورتی که سبک انتخابی شما اسپرت و راحت است، می توانید کفش تختی به رنگ خنثی و همخوان با پوشش خود را بپوشید. در مهمانی های رسمی نیز کفش نوک تیز با پاشنه ای متوسط، گزینه ای جذاب و زیبا برای تکمیل سبک استایل شما محسوب می شود.

میکاپ نقطه مقابل حجاب

اگر قصد دارید پوشش خود را به طور کامل رعایت کنید، طبیعتا استفاده از لوازم آرایشی را باید کنار بگذارید، ولی در صورتی که تنها به استایل حجاب علاقه مند هستید، آرایشی ملایم و سبک می تواند نقطه  پایان کار برای شما باشد. بهتر است اولویت های خود را در ابتدا تعیین کنید و سپس برای این مرحله تصمیم بگیرید.

نکات مهم در انتخاب لباس مجلسی باحجاب

نکات مهم در انتخاب لباس مجلسی باحجاب

پیش از انتخاب پوشش باحجاب مناسب برای مهمانی، نکات دیگری نیز وجود دارند که رعایت آنها برای داشتن حجاب در کنار شیک پوشی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. موارد زیر در این راه می توانند به شما کمک کنند:

  1. توجه به هدف: قبل از انتخاب لباس باحجاب برای مهمانی، بهتر است به هدف خود توجه کنید. شما می خواهید با انتخاب آن علاوه بر زیبایی، پوششی کامل داشته باشید. پس بهتر است از انتخاب موارد متضاد با اصل حجاب مانند تنگ بودن لباس، کوتاهی آستین، رنگ های جیغ و… خودداری کنید.
  2. انتخاب طرح: بهتر است طرح لباستان را متناسب با اندام خود انتخاب کنید. مدل هایی با گل های درشت یا راه راه افقی، برای افراد چاق به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
  3. دقت به رنگ پوست: یکی از موارد مهم و تاثیر گذار در زیبایی شما، انتخاب طیف رنگی همخوان با چهره تان است. در صورتی که پوستی سفید دارید، رنگ های تیره و خاص مانند سرمه ای سیر، بادمجانی و سبز لجنی گزینه ای زیبا برای شما می باشد. برای افراد سبزه نیز رنگ های گرم، روشن و خنثی مانند بژ، کرم و زرشکی بسیار مناسب است.

ایده هایی برای لباس باحجاب زنانه

در اینجا 13 مدل متنوع آمده است که می توانید به عنوان ایده برای انتخاب لباس باحجاب برای مهمانی از آنها استفاده کنید.

ایده هایی برای لباس باحجاب زنانه

مدل لباس مجلسی باحجاب

کالکشن مدل لباس مجلسی باحجاب

لباس مجلسی باحجاب جدید

ایده لباس مجلسی باحجاب شیک

مدل لباس باحجاب ایرانی

ایده لباس باحجاب

ایده لباس باحجاب زنانه

مدل لباس زنانه مجلسی باحجاب

ایده لباس مجلسی پوشیده

ایده لباس باحجاب زنانه

مدل لباس مجلسی پوشیده

مدل مانتو مجلسی باحجاب

بهترین لباس مجلسی باحجاب

برای انتخاب لباس باحجاب برای مهمانی، در ابتدا باید رنگ مناسب خود را انتخاب کرده؛ سپس با توجه به سبک مجلس مورد نظر، بین اجزای پوشش خود ارتباط ایجاد کنید. سرپوش و کیف و کفش نیز در ایجاد یک استایل شیک از اهمیت زیادی برخوردار هستند. شما باید علاوه بر حفظ متانت و پوشیدگی، طرحی مناسب با اندام خود بپوشید تا زیبایی طبیعی خود را حفظ کنید. انتخاب لباس های تنگ یا رنگ های جیغ نیز برای این سبک توصیه نمی شود. اگر قصد تهیه لباسی خاص و باحجاب برای مهمانی دارید، می توانید از گالری پویان دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید