مقالات

فاق شلوار کجاست؟ بررسی انواع و ویژگی های آن

فاق شلوار کجاست

یکی از مهم ترین سوالات که باید هنگام تهیه لباس به آن توجه کنید، این است که فاق شلوار کجاست. فاق شلوار به فاصله بین محل اتصال دو لنگ شلوار تا کمر می گویند که براساس اندازه به سه دسته کلی کوتاه، متوسط و بلند تقسیم می شود. اگر قصد خرید کت و شلوار زنانه را دارید، بهتر است با توجه به فرم بدنی خود و مدل کت مورد نظرتان، از بین الگوهای فاق متوسط و بلند گزینه مد نظرتان را انتخاب نمایید.

فاق شلوار کدام قسمت است؟

فاق شلوار کجاست؟ فاق شلوار فاصله بین نشیمنگاه تا قسمت کمر می گویند که بسته به الگو می تواند اندازه ای بین 20 تا حدود 35 سانتی متر داشته باشد. در شلوارهای فاق کوتاه این اندازه تا زیر ناف بوده و در مدل های فاق بلند تا بالای قسمت ناف می رسد. شما می توانید با توجه به سلیقه خود و همچنین فرم بدنیتان، هریک از آنها را برای استایل خود انتخاب نمایید.

انواع فاق شلوار

انواع فاق شلوار

فاق شلوار معمولا به سه دسته کلی تقسیم می شود که در اینجا به بررسی هریک از آنها می پردازیم.

شلوار فاق بلند برای خاص پسندان

یکی از شلوارهای پرطرفدار که امروزه بسیاری از بانوان آن را انتخاب می کنند، شلوار فاق بلند است. اگردوست دارید کشیده تر به نظر برسید یا می خواهید شکم و پهلوهای خود را بپوشانید، این یک گزینه ایده آل برای شما محسوب می شود. این مدل در الگوهای مختلفی عرضه می شود که شما می توانید هریک از آنها را بسته به سلیقه خود انتخاب نمایید. در اینجا به بررسی کلی هریک از آنها می پردازیم.

  • شلوار بگ: اگر به دنبال شلواری گشاد و راحت برای استفاده روزانه هستید، می توانید این گزینه را انتخاب نمایید و استایلی اسپرت برای خود ایجاد کنید؛ البته در صورتی که دارای اضافه وزن می باشید شلوار می تواند شما را چاق تر نشان دهد.
  • شلوار نیم بگ: تنها تفاوت شلوار بگ و نیم بگ در میزان گشادی آنها است. اگر فردی چاق هستید می توانید از مدل نیم بگ در استایل روزانه خود استفاده کنید.
  • شلوار مام استایل: این شلوار با فرم تقریبا گشاد خود انتخاب مناسبی برای افراد لاغر است که شما می توانید در تیپ اسپرت و روزانه خود از آن استفاده کنید.
  • شلوار مام فیت: این الگو شباهت زیادی به مام استایل دارد که می توانید برای استایل اسپرت خود آن را انتخاب کنید.
  • شلوار ملوانی: این شلوار دارای فرمی آزاد و گشاد است و معمولا یک ردیف دکمه در جلوی آن دیده می شود.
  • شلوار دمپا گشاد: شما می توانید از این الگو برای لباس مهمانی یا استایل روزانه خود استفاده کنید و خود را کشیده و لاغر نشان دهید؛ این مدل در زیر زانو آزاد بوده و جذابیت خاصی دارد.
9,800,000 ریال12,000,000 ریال

ست کردن شلوار فاق بلند

این شلوار دارای الگوهای متنوعی است که شما هریک از آنها را می توانید بسته به سلیقه خود با لباس هایتان ست کنید؛ به عنوان مثال ترکیب شلوار دمپا گشاد با بلوز کراپ دخترانه یک گزینه عالی برای افراد لاغر است؛ همچنین در صورتی که دارای اضافه وزن هستید می توانید آن را با یک شومیز مجلسی بپوشید و استایلی زیبا برای خود رقم بزنید.

معایب شلوار فاق بلند

این شلوار دارای کاربردهای زیادی است که می توانید از آن در استایل های اسپرت و مجلسی خود کمک بگیرید؛ ولی در صورتی که بالا تنه شما کوتاه تر از حالت طبیعی بوده و پاهایی کشیده و باریک دارید، این الگو می تواند این حالت را تشدید کند.

شلوار فاق متوسط، مناسب همه

شلوار فاق متوسط، مناسب همه

پرکاربردترین نوع شلوار که می توانید در هر مکانی از آن استفاده کنید، مدل فاق متوسط و معمولی است. اندازه فاق در این الگو بسته به سایز انتخابی شما چیزی حدود 23 تا 25 سانتی متر می باشد.

ست کردن شلوار فاق متوسط

شما می توانید این شلوار را تقریبا با تمامی لباس های خود ست کنید و محدودیت خاصی برایتان ایجاد نمی کند؛ تنها محدودیت آن این است که ترکیب جذابی برای پوشیدن با بلوزهای کراپ دخترانه نیست.

معایب شلوارهای فاق متوسط

این شلوار به دلیل مزایای بیشماری که دارد، اولین انتخاب برای تمامی زنان و مردان است؛ ولی اگر می خواهید ست هایی خاص و منحصر به فرد داشته باشید، شلوار فاق متوسط کمک زیادی به شما نخواهد کرد.

شلوار فاق کوتاه، برای افراد لاغر

کمر شلوار فاق کوتاه معمولا تا زیر قسمت ناف می باشد و حدود 5 تا 8 سانتی متر با آن فاصله دارد و اندازه آن چیزی در حدود 20 سانتی متر بسته به سایز انتخابی شما می باشد. اگر شما فردی لاغر هستید و می خواهید استایلی زیبا و جذاب داشته باشید، شلوار زنانه فاق کوتاه گزینه مناسبی برای شما است؛ در صورتی که علاوه بر لاغر بودن پاهایتان نسبت به بالا تنه بلندتر می باشد این شلوار باعث می شود که متعادل تر به نظر برسید.

ست کردن شلوار فاق کوتاه

به علت کوتاه بودن قد کمر، بهتر است شلوار فاق کوتاه را با لباس هایی بلند یا تی شرت و پیراهن های آزاد ست کنید تا کمر و پهلوهایتان به راحتی پوشیده شود.

معایب شلوارهای فاق کوتاه

به علت کم بودن طرفداران این سبک، طرح های محدودی برای آن وجود دارد؛ به همین علت شما نمی توانید این الگوی شلوار را با بسیاری از لباس های خود ترکیب کنید. علاوه بر این به دلیل کوتاه بودن قد کمر این لباس ممکن است در حرکت مخصوصا زمان نشستن و برخاستن برایتان آزار دهنده شود و محدودیت داشته باشید. اگر دارای اضافه وزن هستید، این شلوار شما را چاق تر نشان خواهد داد.

نحوه اندازه گیری فاق شلوار

نحوه اندازه گیری فاق شلوار

شما می توانید به راحتی با کمک متر خیاطی محل اتصال دو پا در شلوار تا کمر را اندازه گیری کنید و طول فاق را به شکلی دقیق محاسبه نمایید؛ ولی اگر می خواهید اندازه مناسب خود را پیدا کرده و با توجه به آن برای خرید اقدام کنید، کافی است روی یک صندلی سفت نشسته و قسمت کمر خود را صاف و بدون قوز نگه دارید. حالا باید با استفاده از متر فاصله بین نشیمنگاه یا کف صندلی تا قسمت کمر شلوار راحتی خود را اندازه گیری کنید. این مقدار برای شلوارهای روزانه شما ایده آل محسوب می شود.

در پایان؛ فاق شلوار کجاست؟

فاق شلوار کجاست؟ فاق شلوار به محل اتصال دو لنگ شلوار تا کمر می گویند که بسته به سایز لباس معمولا عددی بین 20 تا 35 سانتی متر است. اگر فردی لاغر هستید می توانید از مدل های فاق کوتاه برای برخی از استایل های اسپرت خود استفاده کنید؛ ولی پرطرفدارترین مدل شلوار، فاق بلند است که در طرح های متنوعی مانند دمپا گشاد، مام استایل، مام فیت، بگی و… تولید می شوند. اگر می خواهید شلوار مجلسی برای خود تهیه کنید، گالری پویان یکی از بهترین فروشندگان انواع لباس زنانه است که می توانید از آن کمک بگیرید.

سوالات متداول فاق شلوار زنانه

آیا فاق شلوار قابل تعمیر و رفو کردن است؟

شما می توانید به راحتی و با مراجعه به خیاط، فاق شلوار خود را رفو کنید و برای مدت ها دوباره آن را بپوشید.

چه کار کنیم تا فاق شلوار پاره نشود؟

شما می توانید با ترفندهایی ساده از پاره شدن فاق شلوار جلوگیری کنید و مدت بیشتری از آن استفاده کنید؛ به عنوان مثال با چسباندن لایه ای درون این قسمت از زیر شلوار، زمان بیشتری از آن استفاده خواهید کرد.

چرا فاق شلوار پاره می شود؟

این مشکل به دلیل ساییده شدن قسمت درونی شلوار و ران پا رخ می دهد؛ البته بیشتر برای افرادی این اتفاق می افتد که پاهایی چاق دارند و دارای اضافه وزن هستند.

برای شلوار راحتی کدام فاق مناسب است؟

بهترین انتخاب برای لباس راحتی شلوار با فاق معمولی است؛ ولی شما می توانید با توجه به فرم بدنی تان از مدل های فاق بلند مانند مام استایل و شلوار بگ نیز استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *