مقالات

جامع ترین راهنمای انتخاب بهترین استایل اداری زنانه

استایل اداری زنانه

انتخاب لباس مناسب برای حضور در هر فضایی، روی کیفیت روابط بسیار تاثیرگذار خواهد بود. به بیان دیگر لازم است به تناسب هر فضایی پوشش مناسب آن را انتخاب کنید. معمولا خانم ها برای حضور در محل کار چالش هایی را دارند و به دنبال استایل اداری زنانه شیک و خاص هستند. فارغ از سازمان هایی که لباس مخصوص برای کارکنان دارند، اغلب خانم ها برای حضور در محل کار در انتخاب پوشش و تیپ مناسب چالش دارند. در ادامه چند نمونه استایل جذاب به همراه نکات لازم برای انتخاب لباس زنانه ویژه محل کار ارائه کرده ایم. با ما همراه شوید.

ست های اداری زنانه جذاب

اگر به دنبال استایل اداری زنانه خاص برای محیط کار خود هستید، باید بدانید که با توجه به نوع محیط کار خود این استایل ها می توانند متفاوت باشند. به عبارتی هر چقدر محیط کار شما رسمی تر باشد، ناچار به استفاده از لباس های رسمی تری نیز هستید. در صورتی هم که محیط کارتان خیلی رسمی نیست، آزادی عمل بیشتری در انتخاب تیپ و نوع پوشش خود خواهید داشت. بهترین پیشنهاداتی که برای پوشش خانم ها در محیط کار ارائه می شود عبارتند از:

 •       انواع ست مانتو و شلوار
 •       کت و شلوار
 •        خرید و استفاده از کت تک زنانه
 •       استایل های کژوال و نیمه کلاسیک

انواع ست مانتو و شلوار

شاید بتوان بهترین و رسمی ترین استایل اداری زنانه را در ست های مانتو و شلوار یافت. تنوع بالای این ست ها، پوشش کامل بدن و رسمی بودن این استایل، آن را مورد توجه بسیاری از خانم ها قرار داده است. اکثر سازمان هایی که خودشان لباس رسمی دارند نیز از این استایل استفاده می نمایند. خانم ها می توانند در این استایل از انواع مانتوهای مدل دیپلمات، گلدوزی شده، یقه آرشال، یقه مردانه و… استفاده نمایند. ست بودن این مانتو با یک شلوار استایل رسمی جذابی برای شما رقم خواهد زد. در تصاویر زیر چند نمونه از این ست لباس اداری زنانه را مشاهده می نمایید:

 • ست مانتو و شلوار گلدوزی شده

ست مانتو شلوار گلدوزی شده برای استایل اداری زنانه

مانتو شلوار برای داشتن استایل اداری زنانه

 • استایل مانتو و شلوار اداری زنانه دیپلمات

کت و شلوار دیپلمات برای داشتن استایل اداری زنانه

 •  مانتو و شلوار اداری زنانه یقه آرشال

استایل اداری زنانه با کت و شلوار یقه آرشال

ست کت و شلوار برای استایل اداری زنانه

 • سایر ست های مانتو و شلوار شیک

کت و شلوار زنانه شیک برای استایل اداری

کت و شلوار شیک و خاص برای استایل اداری زنانه

داشتن استایل اداری با کت و شلوار زنانه

کت و شلوار برای حضور در محیط اداری و و کاری

کت و شلوار، استایل اداری زنانه مدرن

در سال های اخیر شاهد انتخاب کت و شلوار از سوی برخی خانم ها به جای مانتو و شلوار در محیط های کار بوده ایم. این استایل مدرن با توجه به نوع محیطی که در آن کار می کنید می تواند انتخاب شود. علی رغم اینکه توصیه می شود از پوشیدن مانتوهای کوتاه در محل کار خودداری کنید؛ اما استفاده از کت و شلوار به تناسب محیط کاری که در آن قرار دارید می تواند استایل جذابی برای شما باشد. نمونه ای از این پوشش را در تصاویر زیر مشاهده می نمایید:

کت و شلوار، استایل اداری زنانه مدرن

استفاده از کت تک در استایل اداری زنانه

خانم ها می توانند در محیط کار از کت های تک استفاده کنند تا ضمن جلوه ای رسمی، استایل خاص و جذابی نیز داشته باشند. کت های تک در طرح ها و رنگ های مختلف زنانه شخصیت حرفه ای به شما بخشیده و شیک به نظر خواهید رسید. پیشنهاد می شود از کت های با رنگ جیغ استفاده نکنید تا حالت رسمی بودن آن حفظ شود. در تصاویر زیر دو نمونه استفاده از کت تک در استایل اداری زنانه را مشاهده می کنید:

کت تک برای استایل اداری زنانه

استایل های کژوال و نیمه کلاسیک

در صورتی که محیط کار شما خیلی رسمی نیست و می خواهید استایل اداری زنانه راحتی داشته باشید، استفاده از استایل های کژوال و نیمه کلاسیک را به شما پیشنهاد می کنیم. منظور از استایل های کژوال تیپ هایی هستند که خیلی سختگیرانه نبوده و فرد در آن ها احساس راحتی بیشتری خواهد داشت. استایل کژوال را با شلخته بودن اشتباه نگیرید و حتما محدودیت های محیط کار نیز مدنظرتان باشد. برخی از نمونه های این استایل اداری زنانه در تصاویر زیر آمده است:

استایل اداری زنانه

استایل کژوال اداری زنانه

نکات مهم انتخاب استایل اداری زنانه

اکنون که با جدیدترین استایل های اداری زنانه آشنا شدید، لازم است تا قبل از انتخاب، نکات مهمی را نیز مدنظر قرار دهید. به عبارتی توصیه می کنیم حتما قبل از اینکه استایل اداری خود را انتخاب کنید، این نکات را مطالعه و مدنظر قرار دهید. با در نظر گرفتن این موارد می توانید انتخاب مطمئن تری داشته باشید. اصلی ترین نکات انتخاب استایل اداری زنانه شیک به شرح زیر است:

 1. محدودیت های سازمانی را مدنظر قرار دهید
 2. آرایش غلیظ اصلا نداشته باشید
 3. مانتو کوتاه استفاده نکنید
 4. لباستان دقیقا اندازه باشد، نه بزرگتر و نه کوچکتر
 5. از رنگ های ملایم استفاده نمایید
 6. کفش پاشنه بلند ممنوع
 7. استفاده از جنس مناسب
 8. عطر و ادکلن

محدودیت های سازمانی

اولین نکته مهم قبل از انتخاب استایل اداری زنانه، اطلاع و در نظر گرفتن محدودیت های سازمانی است. بدیهی است که محیط های رسمی استایل های رسمی تری نیز می خواهند. برای مثال نمی توانید در یک محیط رسمی از استایل کژوال استفاده کنید. ضمنا قوانین سازمان مبنی بر حفظ حجاب خانم ها در محیط کار نیز مسئله مهمی است که باید به آن در زمان انتخاب استایل توجه نمایید.

آرایش در محیط کار

اکیدا توصیه می کنیم که از آرایش های غلیظ در محیط کار به هیچ عنوان استفاده کنید. حتی از کرم های ضد آفتاب نیز که غلظت زیادی دارند و سفیدی خارج از اندازه ایجاد می کنند نیز بهتر است استفاده نشود. فراموش نکنید که شما قصد حضور در یک محیط کاری را دارید و قرار نیست در یک مجلس و مهمانی حضور داشته باشید. استفاده از لاک ناخن های رنگ جیغ نیز اصلا توصیه نمی شود.

عدم استفاده از مانتو کوتاه

جدای از افرادی که به سراغ انتخاب ست کت و شلوار یا استفاده از استایل کژوال می روند، پیشنهاد می کنیم از مانتوهای کوتاه در محیط کار استفاده نکنید. معمولا مانتو مناسب محیط کار را مانتویی می دانند که حداکثر دوبند انگشت تا بالای زانو بیاید. این حد از طول مانتو می تواند حالت رسمی آن را حفظ نماید. مانتوهای کوتاه اصلا مناسب استفاده در محیط کار نیستند.

انتخاب لباس درست به اندازه

پوششی که برای محیط کار انتخاب می کنید دقیقا باید اندازه شما باشد. استفاده از لباس های خیلی تنگ و یا بزرگتر از قد و اندازه شما، استایلتان را خراب خواهند کرد. باید لباس محیط کار دقیقا اندازه شما باشد تا ضمن اینکه حالت رسمی خود را حفظ می کنید، در آن احساس راحتی نیز داشته باشید. در استایل کژوال نیز مراقب باشید تا آزادی لباس پوشیدن شما منجر به افراط در استفاده از لباس های گشاد نشود.

انتخاب رنگ مناسب

برای استایل اداری زنانه خود حتما از رنگ های ملایم و ترجیحا تیره استفاده کنید. البته در مواردی که از سوی سازمان رنگ تعیین می شود یا اینکه می خواهید از رنگ های شاد استفاده نمایید، می توانید برخلاف این پیشنهاد عمل کنید؛ اما در شرایط کلی استفاده از رنگ های تیره همچون مشکی، نوک مدادی و سرمه ای بیشتر رواج دارد.

عدم استفاده از کفش پاشنه بلند

یک استایل اداری زنانه با انتخاب کفش مناسب تکمیل خواهد شد. معمولا کفش های رسمی و اسپرت بدون پاشنه، انتخاب مناسب محیط های کاری هستند. کفش های پاشنه بلند یا به طور کلی کفش هایی که به هر نحوی موجب جلب توجه افراد می شوند، گزینه مناسبی نخواهند بود. پیشنهاد می کنیم کفشی انتخاب کنید که ضمن تکمیل استایل شما، به هنگام راه رفتن صدایی تولید نمی کند.              

جنس لباس

با در نظر گرفتن آب و هوای فصل و البته طبع خودتان، از لباس های با جنس مناسب استفاده نمایید. ضمن اینکه باید در نظر بگیرید لباس های ضخیم می تواند منجر به تعریق زیاد بدن و بو گرفتن آن شوند. در صورتی که جنس لباستان خوب باشد، گردش هوای مناسبی در آن شکل می گیرد و در نهایت کمتر عرق خواهید کرد. فراموش نکنید که بوی بدن می تواند در محیط کار بسیار آزاردهنده باشد.

عطر و ادکلن

از آنجایی که ساعت های طولانی در محیط کار حضور دارید، توصیه می شود برای هر چه بهتر ماندن حال خود و بقیه، عطرهای باکیفیت و خوشبو را به کار بگیرید. لازم به ذکر است که رایحه های ملایم برای محیط کار انتخاب مطمئن تری خواهند بود. ضمن اینکه استفاده از اسپری به دلیل تندی بو توصیه نمی شود و بهتر است به همان صورت عطر از رایحه دلخواهتان بهره مند شوید.

خرید لباس مناسب استایل اداری زنانه از گالری پویان

برای خرید لباس مناسب اداری باید به سراغ فروشگاهی بروید تا ضمن داشتن تنوع در طرح و رنگ لباس ها، تضمین کیفیت جنس نیز داشته باشد. همچنین قیمت اجناس نیز باید مناسب و رقابتی باشد. چنین ویژگی هایی را می توانید در گالری پویان بیابید. شما می توانید استایل اداری زنانه مطلوب خود را در گالری پویان یافته و لباس های مورد نیازتان را به صورت اینترنتی خریداری نمایید. تا تجربه یک خرید مطمئن تنها چند کلیک فاصله دارید؛ پس هم اکنون سفارش خود را ثبت کنید.

جمع بندی و نتیجه گیری

انتخاب پوشش مناسب در محیط کار برای همه افراد به ویژه خانم ها چالش برانگیز است؛ زیرا استایل اداری زنانه باید در عین رسمی بودن، شیک و خاص نیز باشد. ما در این مقاله تلاش کردیم تا ضمن معرفی بهترین استایل های زنانه اداری، نکات مهمی که باید در زمان انتخاب لباس اداری در نظر بگیرید نیز مطرح کردیم. 

دیدگاهتان را بنویسید